Pondělí 17. ledna 2022
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Muž s kradeným vozidlem po honičce naboural policisty: Tři z nich byli zraněni, jeden vážně

Muž s kradeným vozidlem po honičce naboural policisty: Tři z nich byli zraněni, jeden vážně.
Muž s kradeným vozidlem po honičce naboural policisty: Tři z nich byli zraněni, jeden vážně.  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK - 
25. září 2018
19:33

Sedmadvacetiletý řidič v úterý odpoledne v Hradci Králové narazil kradeným autem do vozu policistů, kteří se jej snažili zastavit. Tři policisté byli při nehodě zraněni, jeden utrpěl zranění vážná a dva zranění lehká. Řidič kradeného auta byl zraněn lehce. Po nehodě se dal na útěk, ale po několika metrech ho policisté zadrželi.

Vypátrat kradený volkswagen vyrazily policejní hlídky k hradeckému letišti. „Při příjezdu k letišti jel řidič s vozidlem vysokou rychlostí proti policejním hlídkám,“ uvedl mluvčí policie Jan Čížkovský. Jedno z policejních aut zastavilo uprostřed vozovky. Řidič s kradeným autem jej protisměrem objel a za ním čelně narazil do právě přijíždějícího vozidla druhé hlídky.

U zadrženého řidiče policisté nezjistili požití alkoholu ani návykových látek. „Na místě bylo potvrzeno, že vozidlo bylo skutečně o tomto víkendu odcizeno v Hradci Králové. Škoda na obou zničených vozidlech je podle prvotních odhadů ve výši 350 000 korun,“ uvedl Čížkovský.

Případ policie vyšetřuje jako podezření ze spáchání násilí proti úřední osobě, za tento trestný čin pachateli v případě odsouzení hrozí až šest let vězení. „Případ je předmětem dalšího šetření. Právní kvalifikace nemusí být konečná,“ uvedl Čížkovský.

dietr ( 25. září 2018 23:23 )

zajímavé, když u nás honili poldové feťáka a ten zabil chodkyni, tak se o tom nikde nepsalo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání