Smrt krásné Jany (†28) v Olomouci: Hokejista Kunce má šanci na mírnější trest!

Autor: ČTK, lm, rys - 
28. 8. 2018
14:08

Zpátky k okresnímu soudu se vrací případ bývalého hokejisty Davida Kunceho (47), který v opilosti způsobil tragickou nehodu, při níž zemřela mladá kosmetička Jana (†28). Podle krajského soudu by se měl okresní soud zabývat i možnou spoluvinou dívky, která si k opilému sportovci do vozu sedla.

Někdejší hokejový reprezentant Německa strávil s dívkou 8. prosince večer v baru, kde vypili čtyři až pět malých piv a dohromady 16 panáků metaxy. Po půlnoci sedli do půjčeného luxusního mercedesu a vyjeli do centra Olomouce. Spanilou jízdu ukončil náraz do sloupu veřejného osvětlení. Dívka byla na místě mrtvá, Kunce vyvázl bez vážnějších zranění. Muž měl v době nehody v krvi 2,63 promile alkoholu a řítil se městem rychlostí skoro 130 km/h.

 

Okresní soud šumperskému rodákovi uložil tři roky a osm měsíců vězení, šestiletý zákaz řízení a zaplacení 4,5 milionu korun jako náhradu škody. Kunce se však proti rozsudku odvolal a olomoucký krajský soud mu vyhověl a případ vrátil na okres.

Krajský soud nesouhlasil s právní kvalifikací, podle které byl Kunce obžalován z usmrcení z nedbalosti ve třetím odstavci kvůli hrubému porušení zákona o dopravě, kde mu hrozil vyšší trest a to dva roky až osm let. Podle soudu se v tomto případě musí dopustit tří porušení, u Kunceho to jsou dvě – jízda pod vlivem alkoholu a překročení rychlosti. Okresní soud by měl také zvážit otázku spoluzavinění na následku, na kterou poukazovala i obhajoba. Mladá žena totiž před tragédií s Kuncem popíjela v baru a usedla s ním do auta.

 

„Je jasné, že nehodu zavinil výlučně obžalovaný, jde tady ale o otázku nemajetkové újmy,“ uvedla soudkyně Lenka Konrádová. Soud poukázal na to, že lidé z baru měli být vyslechnuti jako svědci.

 

 

Podle obhájce Aleše Zdráhaly si je obžalovaný svého jednání vědom. „Od počátku jsme poukazovali na to, že alkohol byl užíván oběma. Je nutné zvážit, že každý člověk, který sedá do auta s podnapilým řidičem, se vystavuje riziku, že může dojít k takové vážné situaci. Od toho se odvíjí otázka nemajetkových škod,“ řekl novinářům po vynesení rozsudku obhájce.

Video Krásná Jana z hokejistova mercedesu smrti: Byla přítelkyní rozvedeného otce Štiky! - Blesk TV
1080p 720p 360p

 

Nehoda se stala loni v prosinci ve Wolkerově ulici chvíli po půlnoci. Kunce jel v mercedesu ve směru od Brněnské ulice. Při přejíždění do pruhu nezvládl řízení a narazil do sloupu. Rychlost vozu v době nárazu se pohybovala podle znalce 111 kilometrů za hodinu, těsně před nehodou to bylo 124 kilometrů. Spolujezdkyně seděla na místě, kde vnikl sloup veřejného osvětlení do interiéru vozidla, zemřela na místě. Auto, které měl Kunce půjčené, po nárazu začalo hořet. Náraz byl velmi silný, trosky byly rozmetány po okolí. Škoda byla odhadnuta na tři miliony korun. Kunce u soudu přiznal, že s mladou ženou šel před osudnou jízdou do baru, kde popíjeli alkohol. Vypil prý čtyři nebo pět malých piv a dohromady 16 panáků metaxy.

Bývalý olomoucký hokejista odešel v mládí do Německa, kde hrál v tamní reprezentaci a nejvyšší soutěži DEL. Zúčastnil se šesti mistrovství světa a dvou olympijských her.

Doporučujeme
asijo ( 28. srpna 2018 17:49 )

Prý krásná Tuctová zmalovaná fuchtle.

ja-stana ( 28. srpna 2018 14:57 )

Samořřejmě že mu neměla lézt do auta, ale co chcete od blondýny, zlatokopky. A co se týká trestu? Ten je nízký. Ten dobytek ohrožoval svojí zběsilou vožraleckou jízdou lidi na ulici.

simeone ( 28. srpna 2018 14:18 )

Pro pitomé novináře z Blesku je krásná i ožrala Holubová.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud