V jezeře u Olomouce se utopila žena (36): Policie čeká na výsledky pitvy

V jezeře u Olomouce se utopila žena (36): Policie čeká na výsledky pitvy (ilustrační foto)  (Autor: HZS Praha)
Autor: ČTK - 
20. srpna 2018
10:27

Ve štěrkopískových jezerech Poděbrady nedaleko Olomouce utonula v sobotu šestatřicetiletá žena. Okolnosti jejího úmrtí vyšetřuje policie. Podle dosavadního šetření bylo cizí zavinění vyloučeno. V Olomouckém kraji jde zřejmě o první případ utonutí během letošního léta.

Tragédie se odehrála v sobotu odpoledne. "Během koupání zde došlo k utonutí ženy. K přesnému určení příčiny úmrtí byla nařízena pitva. Okolnosti této tragické události jsou v šetření," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podobné případy jsou v kraji ojedinělé, ale policie je vyšetřuje každoročně. Nejvíce utonutí zaznamenali policisté před třemi lety, kdy se utopilo při koupání hned několik lidí. V polovině července nejprve utonul sedmatřicetiletý muž v rybníce zvaném Benátky v Šumperku, o týden později utonul třiapadesátiletý muž v Plumlovské přehradě u Prostějova. V srpnu takto zemřel senior v pískovně za obcí Majetín na Olomoucku, tělo dalšího muže potápěči objevili ve stejný den v zatopeném lomu v Olšovci na Přerovsku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud