Riskovali životy kvůli pár minutám v koloně: Po D11 couvalo 30 řidičů, hrozí jim odebrání řidičáku

Autor: ČTK - 
17. srpna 2018
16:46

Téměř 30 řidičů ve čtvrtek odpoledne na dálnici D11 u sjezdu na 68. kilometru u obce Chýšť couvalo či jelo v protisměru. Chtěli se zřejmě dostat z dálnice, aby se vyhnuli hrozícímu čekání v koloně. Policie na základě kamerových záznamů nyní řidiče zjišťuje. Řidičům ve správním řízení hrozí pokuta až 10.000 korun, zákaz řízení až na jeden rok a připsání sedmi trestných bodů.

"Řidiči hazardovali se životem svým i ostatních. Šlo o velmi nebezpečnou situaci. Místní policisté něco takového nepamatují," řekl mluvčí hradecké policie Jan Čížkovský. Připomněl, že na dálnici je zakázáno jezdit v protisměru či couvat.

Video  Desítky řidičů na D11 jely v protisměru, mohou přijít o řidičák  - Policie ČR

Řidiči jedoucí od Hradce Králové směrem na Prahu začali několik set metrů po přejetí exitu číslo 68 přijíždět ke koloně způsobené drobnou nehodou na úrovni exitu 62. Aby se čekání v koloně vyhnuli, začali couvat připojovacím pruhem zpět na exit 68. Někteří svá auta na dálnici otočili a jeli v protisměru. Někteří dálnici opustili nájezdem na dálnici v protisměru.

Hazardními manévry na dálnici řidiči žádný čas neušetřili. "Policisté drobnou nehodu na exitu 62 rychle vyřešili a čekání v koloně bylo na několik minut," řekl Čížkovský.

Událost policii podle něj oznámili pracovníci Ředitelství silnic a dálnic ČR, kteří hromadné porušení zákona viděli na kamerovém systému. "Po příjezdu policie již k porušování zákona nedocházelo a naštěstí nedošlo k žádné dopravní nehodě," uvedl Čížkovský.

Policie vyzvala řidiče, kteří jeli ve čtvrtek kolem 18:00 kolem exitu 68, aby policii poskytli svědectví, především má policie zájem o záznamy z kamer v autech.

bizon_pepa ( 17. srpna 2018 21:50 )

Hlavní problém je v tom, že policie každou i banální nehodu šetři několik hodin. Zrovna u téhle nehody odkláněla dopravu z dálnice ven, ale hned za zády nechalana dálnici najíždět další auta. Prostě dementi.

yarda ( 17. srpna 2018 21:38 )

...Policie vyzvala řidiče, kteří jeli ve čtvrtek kolem 180 kolem exitu 68, aby policii poskytli svědectví, především má policie zájem o záznamy z kamer v autech... K čemu jsou všude na dálnicích (i jinde) ty kamery a proč má dálniční policie ta superauta, když okamžitě, když kamera něco takového nasnímá ti co pomáhají a chrání tam okamžitě nenamakají a neřeší to na místě?

horalysa ( 17. srpna 2018 18:25 )

Bez diskuze porušení silničního zákona. Zrcadlo toho, jak čeští řidiči berou zákony vážně. Když jim nedělá problém porušit silniční zákon, nedělá jim problém porušovat jakýkoliv zákon. Sebrat na rok ŘP. S takovými bezmozky jsem se jako řidič profesionál setkával naprosto běžně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud