Tragická nehoda u Doks: Tři mrtví po střetu auta s kamionem

Autor: ČTK - 
8. srpna 2018
12:20

U Doks na Českolipsku se ráno střetl kamion s osobním vozem. Uvnitř auta zemřely přímo na místě řidič osobního vozu a jeho spolujezdkyně, třetí ženu se hasiči s profesionálními zdravotníky snažili resuscitovat, ale bohužel neúspěšně. V osobním voze jeli ještě dva lidé, které museli hasiči vyprostit. Oba skončili ve vážném stavu v liberecké nemocnici.

Nehoda se stala zhruba deset minut před 07:00. Na frekventované silnici 38 nedaleko Doks se střetl nákladní automobil s plně obsazeným osobním vozem Škoda Rapid. "Došlo k čelnímu střetu, okolnosti nehody jsou stále v šetření," řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Nehoda na celé dopoledne zablokovala provoz na frekventované komunikaci z České Lípy na Mladou Boleslav. Policie dopravu odkláněla přes Doksy a Ralsko. "Provoz byl obnoven v 11:40," doplnila Suchánková.

Nehoda je podle policejní mluvčí o to tragičtější, že zemřeli mladí lidé. Obětí jsou dvě dívky ve věku 23 a 26 let a 27letý řidič auta. Další dva muži ve věku 26 a 47 let byli převezeni do nemocnice. Řidič kamionu vyvázl bez zranění, je ale podle Suchánkové v šoku, a proto byl na místo povolán psycholog.

"Dvě osoby zemřely na místě, kde lékař konstatoval úmrtí pro zranění neslučitelná se životem. Jedna osoba byla resuscitována, ale bohužel neúspěšně," doplnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Jeden muž byl napojen na umělou plicní ventilaci a letecky transportován na traumacentrum do Liberce, dalšího se středně těžkým poraněním transportovala do Liberce pozemní posádka.

V Libereckém kraji je to letos nejtragičtější dopravní nehoda a patří k nejvážnějším v celém Česku. Víc obětí si vyžádala jen červencová nehoda u Bohuňovic na Olomoucku. I tam se střetl nákladní automobil s osobním. Na místě zemřeli dva dospělí a jedno dítě. Druhé dítě bylo s těžkým zraněním převezeno do brněnské nemocnice, kde ale později také zemřelo. Tři mrtvé si vyžádala havárie autobusu, která se stala v lednu u Horoměřic u Prahy.

Lardon ( 7. ledna 2019 18:01 )

Zdravím jsem účastník té nehody a zemřela mi tam manzelka je mi to moc líto ale řidič prý ráno volal své přítelkyni že je unavený a byli jsme tam 3 řidiči tak proč nedal volant někomu z nás vůbec to nemuselo být

Jana Vankova ( 8. srpna 2018 15:03 )

O tom pochybuji

Jana Vankova ( 8. srpna 2018 15:01 )

To se nemuzem divit kdyz maji na pracovistich 45 stupnu. A pochybuji ze by zastavili linku. Vidi jen cisla

krista2018 ( 8. srpna 2018 14:04 )

ani se nedivím, někteří jezdí jak prasata. Včera jeden debil mě předjel a ihned odbočil do ulice vpravo. A nic nenaděláte. Tak všem šťastnou cestu

amarok ( 8. srpna 2018 14:00 )

a linka bude stát:/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud