Miliardář (†57) při pózování spadl ze zdi, fotka ho stála život!

Autor: ČTK - 
4. července 2018
20:41

V důsledku pádu během obchodní cesty ve Francii zemřel čínský miliardář Wang Ťien, spoluzakladatel a šéf čínského konglomerátu HNA Group. Oznámila to ve středu firma. Wangova smrt komplikuje snahy o restrukturalizaci HNA a splacení půjček, kterými konglomerát financoval svou expanzi, píše agentura Reuters.

Firma uvedla, že Wang zemřel v úterý ve věku 57 let poté, co utrpěl "vážná zranění" při pádu v Provence. Neposkytla však žádné další podrobnosti. Podle místní policie Wang zřejmě nešťastnou náhodou spadl ze zdi při pózování pro fotografii.

Wang vlastnil ve společnosti HNA patnáctiprocentní podíl. O řízení podniku se dělil se spoluzakladatelem Čchenem Fengem, který je majitelem stejně velkého podílu. Wang měl podle zdrojů agentury Reuters na starosti strategii a řízení běžného provozu podniku.

Wang pomohl vybudovat z HNA jednu z největších světových firem s aktivitami v leteckém sektoru, turistice i bankovnictví. HNA po celém světě zaměstnává přes 400.000 lidí a vlastní významné podíly v největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank či v hotelovém řetězci Hilton.

 


Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud