Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

V lomu Barbora zahynul zkušený profesionál: Na hasiče čekaly doma dvě dcery

29. června 2018
05:00

Velmi smutná zpráva zastihla ve středu severočeské hasiče. Při cvičném ponoru v lomu Barbora tragicky zahynuli dva profesionální hasiči Severočeských dolů. Jednou z obětí je velitel jednotky, na nějž doma čekala manželka a dvě děti.

Profesionální hasiči Severočeských dolů se vydali potápět na vodní nádrž Barbora na Teplicku v úterý. Policii zavolali její členové poté, co se ze čtyř mužů z vody vynořili pouze dva. Na místo vyrazili policejní potápěči, kteří později povolali policisty z Odboru speciálních potápěčských a výcvikových činností z Brna a Frýdku-Místku se speciální technikou. Ani přes nasazení sonaru a robota s kamerou se do úterního večera nepodařilo pohřešované muže nalézt. Druhý den pátrání pokračovalo, oba hledané ale bohužel před polednem našli mrtvé.

Severočeští hasiči si od středeční tragédie na znamení soustrasti mění profilové fotografie na Facebooku. Jednou z obětí je totiž velitel tušimické jednotky. Profesionál s dvacetiletou praxí se stal velitelem hasičského záchranného sboru Dolů Nástup Tušimice v roce 2016.

Podle webových stránek hasičů loni získal medaili za mimořádný čin za první pomoc zdravotně indisponovaným kolegům na pracovišti. Chybět bude nejen kolegům, ale především manželce, která na něj doma čekala s dvěma dcerkami.

Okolnosti tragédie nyní vyšetřuje policie. K objasnění příčin úmrtí byla nařízena pitva.

Další videa
Osoby v pátrání