Šílenec rozbíjel, co se dalo, pak hrozil sebevraždou: Pobodal se na střeše školy

Autor: dce - 
15. června 2018
20:15

Absolutně neuvěřitelné věci se děly v České Třebové v pondělí v noci. Muž zde nejprve ničil vybavení vlaku, později rozbíjel okna auta na nádraží a po přesunu i výlohy obchodů ve městě a vybavení místní školy. Nakonec vyhrožoval sebevraždou a dokonce se na střeše tělocvičny pobodal. 

V pondělí měli policisté z České Třebové pořádně napilno. Nejprve obdrželi oznámení, že neznámý muž ničí ve vlaku mířícím do města vybavení. Policisté na nádraží čekali na příjezd vlaku, nicméně když vlaková souprava přijela do nádraží, v jednom vagonu byly otevřené dveře a bylo evidentní, že cestující vystoupil za jízdy už před samotným nádražím. Policisté však nikoho v okolí nenalezli,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Netrvalo dlouho a policistům přišlo další oznámení – kdosi rozbíjí okna vozidla na peroně a hází věci po projíždějícím vlaku. „Oznámení o poškozování výplní oken, výloh a dveří postupně přicházela i z ulic Nádražní a Třebovská,“ popisuje mluvčí. „Když policisté z obvodního oddělení přijeli na místo události, strážník městské policie již pronásledoval podezřelého muže. Ten však zmizel v útrobách základní školy, kde se dostal až na střechu budovy tělocvičny a začal vyhrožovat, že skočí dolů nebo se sebepoškodí nožem.“

Na místo přijel policejní vyjednávač i zásahovka. Začalo tak zhruba pětihodinové vyjednávání. Kolem třetí hodiny ranní policisté vyhodnotili situaci jako život ohrožující pro podezřelého a přistoupili k zákroku, kdy muže zajistili a předali zdravotnické záchranné službě, která muže převezla do nemocnice,“ vysvětlila Janovská. Muž se měl údajně pobodat.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví a budou zjišťovat veškeré okolnosti jednání 44letého muže. Předmětem šetření bude i to, zda byl muž pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek a zda byl v době spáchání činu příčetný,“ uzavřela mluvčí.

Video  Šílenec rozbíjel, co se dalo, pak hrozil sebevraždou: Pobodal se na střeše školy.  - Policie ČR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud