Na Letné u kyvadla to vypadá jako po bitvě. Na zemi se válí kusy betonu a žuly z laviček, schodů i skateboardových prvků, které tam zatím neznámí vandalové vytrhali ze země, rozbili a ledabyle poházeli. 

Není to navíc to poprvé – údajně tam vandalové nechali takovou spoušť už dřív. Skateboardisté přitom oblast pod metronomem využívají takřka od nepaměti. Na Facebooku proto nabádají k toleranci i k nápomoci v údržbě lokality.

Vandalismus zatím nikdo nenahlásil ani neřešil

Blesk.cz kvůli situaci kontaktoval jak radnici Prahy 7, tak i Pražskou správu nemovitostí, která pečuje o Pražský metronom na Letné. Ani jeden z nich se však situací nezabývá. Mluvčí městské policie Praha Jan Čihák rovněž sdělil, že případný vandalismus v oblasti Letné nebyl pražským strážníkům nahlášen, tudíž jej neřeší.

Magistrát hl. m. Prahy v této záležitosti odkázal redaktora Blesk.cz na Policii ČR. Ta ale zatím žádné oznámení v této souvislosti nepřijala. „Nicméně uvítáme, pokud se občané s případným oznámením a potřebnými informacemi na policii obrátí, ať již prostřednictvím kterékoli policejní služebny, nebo tísňové linky 158,“ sdělila mluvčí Policie ČR Andrea Zoulová.
Video
délka: 00:24
1080p 720p 360p

Takto to nyní vypadá na Letné pod metronomem. David Zima

Fotogalerie
17 fotografií