Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Opilému řidiči sanitky ve voze zemřela pacientka (†68): Výsledky z pitvy!

Autor: dce - 
5. června 2018
11:49

Tragédie se stala minulý týden v pondělí ráno. Řidič sanitky při převozu pacientky do nemocnice prudce brzdil, aby zabránil střetu se zvěří. Žena měla vypadnout ze sedadla a uhodit se do hlavy. Lékaři jí už nedokázali pomoct. Provedená dechová zkouška navíc potvrdila, že řidič byl opilý! A policie už zná výsledky pitvy seniorky.

K nehodě došlo v pondělí 28. května ráno u Kralovic na Plzeňsku. Řidič soukromé dopravní zdravotnické služby vezl pacientku na dialýzu do Fakultní nemocnice v Plzni. Ale boural. „U odbočky na Mariánský Týnec se u Kralovic srazil s lesní zvěří. Žena sedící v sanitce spadla ze sedadla a zranila se na hlavě,“ řekla policejní mluvčí Iveta Kořínková. Jestli byla připoutaná, či nikoliv, to zjišťuje policie.

Řidič ale nezavolal rychlou záchrannou službu a vrátil se do Kralovic, kde u stanoviště záchranky požádal lékaře o ošetření ženy. Jenže už bylo pozdě - seniorka byla v bezvědomí a nedýchala. Zachránit se ji již nepodařilo.

Policie muže podrobila dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní - měl jedno promile. Aby mohl být případ přesně kvalifikován, čekalo se na výsledky pitvy. Ty už podle FTV Prima policisté znají - podle zdroje blízkého vyšetřování žena zemřela na poranění míchy.

Primě se sám řidič svěřil, že ženu v sanitce připoutal, ale ona se odpoutala. Jak to bylo ve skutečnosti, musí nyní zjistit policie.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání