Otřesné detaily ze záchrany týraných psů: Koňská jatka a metrové řetězy, ochráncům hrozí roky ve vězení

Otřesné detaily ze záchrany týraných psů: Koňská jatka a metrové řetězy, ochráncům hrozí roky ve vězení (ilustrační foto)
Autor: dce - 
2. 6. 2018
11:04

Před soudem v minulých dnech stanulo několik ochránců zvířat kvůli krádeži psů z farmy v Jankově. Ochránci ale věří, že psi byli týraní a oni je zachránili před dalším utrpením. Otřesné detaily z prostředí, ve kterém zvířata žila, popsala Lucie Němečková, jedna z obžalovaných.

Celkem 19 psů odvedli loni v lednu ochránci zvířat z farmy Jiřího Vondrušky v Jankově. Nedokázali totiž už jen nečinně přihlížet jejich utrpení. Aspoň tak to popisuje Lucie Němečková ze společnosti Dog Planet, která se zabývá výchovou psů a péčí o zanedbaná zvířata. Jenže teď jim za krádež hrozí 2-5 let ve vězení. Pokud budou uznáni vinnými, budou také muset Vondruškovi zaplatit 450 tisíc korun.

"Pan Vondruška tam v naprosto nevhodných podmínkách choval psy uvázané na řetězech, většinu bez střechy nad hlavou, jezdil za nimi často jen jednou týdně, takže bývali bez vody, nebyli nijak socializovaní, byli vystrašení, zanedbaní. Na tomtéž statku choval přes 80 koní, které přímo na místě také porážel a jejich částmi pak psy krmil. Žili tedy mezi kusy rozřezaných koní a krví," popsala Lucie týdeníku Respekt s tím, že její kamarádka, která má v Jankově rodiče, se už od roku 2012 pokoušela o legální přístup a několikrát vše nahlašovala na veterině i policii. Marně.

"Museli jsme si pořád dávat pozor, kam šlapeme. Hodně chumelilo a všude ze země trčely nějaké dráty nebo tyče, stály tam postavené stroje. Psi byli uvázáni mezi nimi, čtyři z nich měli zarostlý a zařezaný obojek do masa. Žili ve stodole nebo venku, jen tak, na sněhu, káleli pod sebe. Válely se tam rozřezané kusy koní, všude krev. Mezi tím vším se tam procházeli dva koně, jeden z nich byl slepý a vypadal hodně špatně. Na zemi ležela nějaká lebka, vypadala jako psí. Evidentně šlo o šíleně zanedbanou psí množírnu," vypráví Lucie dál. Na internetu totiž našli i Vondruškovy inzeráty na prodej psů.

Policie ochránce zvířat na místě nechytila, podařilo se jim ale vystopovat dle mobilního signálu všech osm účastníků akce. "Část psů byla odvezena do útulku, kde je posléze policie našla a tři z nich Vondruškovi vrátila. Bohužel je nedala nejprve na kontrolu veterinářům, což by naše slova o týrání mohlo potvrdit, ale odvezla je hned na statek," dodává. Podle ní to na statku už opět vypadá jako dřív - psi jsou zpátky na krátkém řetězu.

Doporučujeme
ivuska1 ( 4. června 2018 21:40 )

Hruza jak toto muzou nasi politici ignorovat. Zprisnit tresty a vice si vsimat co nekteri dokazou zviratum udelat.

qvladka ( 2. června 2018 23:05 )

cituji: oxygene.p...ať se tam dělo co chtělo...vy kreaturo jste představitelem toho nejhoršího v naší společnosti-hloupých, krutých a sobeckých ignorantů. V jediném s vámi souhlasím-zákony se mají dodržovat. Má je dodržovat chovatel, veterinární správa, policie..Kdyby tomu tak bylo, neuchylovali by se lidé k extrémním a zoufalým krokům. Nevím, jak vypadáte vy, možná uhlazeně a krásně. Ovšem to je jen slupka zkaženého obsahu

ninga ( 2. června 2018 13:31 )

Štětko odporná.

oxygene.p ( 2. června 2018 13:13 )

Lucie Němečková , obviněná zlodějka a bůh ví , co všechno tahle osoba má na triku. At se tam dělo , co chtělo , ona kradla a měla by být po zásluze potrestána. Nic než nepodmíněný trest nepřipadá v úvahu , nebo si tady ti tzv. ochránci budou dělat co chtějí. Už takhle ta verbež přerůstá přes hlavu. Když si budu myslet , že Lucie Němečková je zombie , protože tak vypadá a střelím ji legálně drženou zbraní mezi oči , tak se budu obhajovat tak absurdně jako ona? Je potřeba těm ekoteroristům , sluníčkářům a pravdoláskařům ukázat , jak se mají chovat a že musí dodržovat zákony. Takže obzvláště pro Němečkovou nepodmíněný trest , náhrada škody a převýchova ve slušného člověka.

kryssa ( 2. června 2018 12:47 )

Což takhle chytit lidské "prase" Vondrušku a přivázat ho taky na řetěz. Nerozumím našemu "plzeňskopravnímu" aparátu že může vyprodukovat takové "znalce".Ti jsou snad horší dobytek než úchyl Vondruška. Což tam v okolí nežije několik schopných chlapů .......

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud