Pašeračka Tereza napsala Blesku: Dopis z pákistánského kriminálu!

Autor: Lucie Šulcová - 
11. května 2018
05:00

Visí nad ní hrozba až 14 let vězení za pašování 9 kilo heroinu! Místo zoufalství a proklínání osudu to Tereza H. (22) komentuje bez emocí: „Je to jen jedna z mnoha životních překážek, i když z těch těžších!“ Češka, zadržená v Pákistánu, poskytla exkluzivní rozhovor Blesku jako jedinému médiu.

Spojit se s Terezou H. není nic jednoduchého. Ve vězení Kot Lakhpat v Láhauru totiž nesmí dostávat poštu, a s rodinou tak komunikuje přes českou ambasádu. Blesku se ji ale podařilo kontaktovat prostřednictvím advokáta Gull Hassana Khana, který ji sice nezastupuje, měl ale možnost se s ní několikrát setkat, když čekala na své slyšení.

Minulý pátek jí předal seznam otázek v češtině, na které Tereza slíbila do příštího jednání odpovědět. "Jsem moc ráda, že se ozval někdo z českých médií. Po tom, co jsem si přečetla některé příspěvky na internetu, tzv. o mně beze mě, jsem se sama chtěla spojit s ČR a uvést vše na pravou míru," napsala v úvodu svého čtyřstránkového dopisu, který prostředníkovi předala před středečním soudním jednáním.

Část dotazů týkajících se pašování drog, ze kterého je obviněna, se ale rozhodla vynechat, aby si neuškodila. "Sama nevím, jak a co může ovlivnit můj případ, proto odpovím jen na některé z vašich otázek," uvedla. Mluvit nechtěla například o tom, jak se jí drogy do kufru dostaly, a bez komentáře nechala také dotazy týkající se údajného bosse celého gangu, Brita s pákistánskými kořeny, Tárika, který měl být dokonce podle některých informací jejím přítelem.

Video Tereza H. obviněná z pašování heroinu napsala Blesku z vězení dopis. - Blesk TV

Rozepsala se ale o svém pobytu za mřížemi. "Ve vězení to zvládám docela dobře, ale to jen díky mé silné povaze. Ač mi je teprve dvaadvacet let, tak jsem v životě prošla už přes mnoho překážek. Toto je jedna z těch těžších, ale nic netrvá věčně," uvedla Tereza.

Že se ze své situace nehroutí, je zřejmé i ze záběrů pákistánské televize, která ji už mnohokrát natočila, jak se při příchodu k soudu usmívá. V dopise Blesku ale naznačila, že vše nebude tak růžové. "Stěžovat na vězení si budu, až budu v ČR. Teď by se mi to mohlo vymstít, haha," napsala.

Tereza H. obviněná z pašování heroinu napsala Blesku z vězení dopis

Jak Tereza za mřížemi vychází se spoluvězeňkyněmi a bachaři? Jaké potíže ji trápí a proč vyhodila svého prvního obhájce? Celý rozhovor s pašeračkou Terezou H. čtěte v pátečním tištěném Blesku.

Video Vysmátou pašeračku Terezu přivádí k pákistánskému soudu - Facebook/Lahore News

 

ProtiZeman ( 15. května 2018 06:22 )

Takže dobrá orientace v reálném světě, kombinovaná s vytrvalou touhou vyhnout se práci, ji dovedly tam, kde je. To je smutné. Takže děvče vytrvej a odseď si to, co ti soud nadělí, ale v Pakistánu. Psychologické předpoklady pro to máš!

copy ( 14. května 2018 15:29 )

to ano, Tereza už končila s prostitúciou, lebo zistila, že prevážat drogy je lepší biznis. Preto aj hľadala posily do svojho tímu

la.ma ( 13. května 2018 09:39 )

Děda Stenlík žije ve svém umělm světě, kde jsou blondýny sladké, nevinné a všichni jim jen chudinkám nakládají. Děda Stenlík ví, že když se jí bude zastávat, pánbíček se mu odmění pochvalou v nebíčku a sladký blond andělíčkové ho budou obšťastňovat. Děda Stenlík je celej říčnej, aby se chudinky nevinné citlivé Terynky zastal, až se mu v záchvatu vášně pletou písmenka. To je skutečně "lepší člověk"/aspoň se tak cítí/, děkujeme za jeho nedělní kázání, ámen.

Stanley1000 ( 13. května 2018 09:00 )

Souhlasím, a protože jste zde ukončila diskusi, bude docela tóčo, co budou psát mně. Jenomže u mě se nejedná o víru, ale o přesvědčení na základě analýzy případu, což ostatní ani nenapadne, protože by si přitom nakropili do kalhot(ek)

Stanley1000 ( 13. května 2018 08:53 )

Je jí 22 let, tak si může psát jak chce. Tiskací je jednodušší, rychlejší a nebolí z toho tolik ruka. Nevím, jak Vy, ale já znám spoustu lidí, co takto píší, mou celou rodinu nevyjímaje. A pokud jde o školní osnovy, Vy jste nikdy neslyšel pojem Comenia script?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud