Kontroverzní šéf (†28) biotechnologické firmy byl nalezen mrtvý: Jeho tělo plavalo v nádrži

Autor: shp - 
3. 5. 2018
19:47

Byl mladý, ambiciózní a v hlavě měl spoustu nápadů. Ty už ale kontroverzní šéf biotechnologické firmy Ascendance Biomedical Aaron Traywick (†28) nikdy nezrealizuje. Muž, který si sám vpíchnul neozkoušený lék proti herpesu, byl nalezen mrtvý ve Washingtonu. Jeho tělo plavalo v deprivační nádrži.

Traywick byl zakladatelem biotechnické společnosti Ascendance Biomedical, která chtěla vyvinout léky na mnoho nemocí a vyřešit nespočet zdravotních problémů. Sám šéf této startupové firmy vešel ve známost, když si vpíchl neschválený lék proti herpesu bez svolení americké zdravotní komory.

Zda stojí experimentální lék na léčbu oparů, které jsou dosud považovány za nevyléčitelné s celoživotními následky, není jasné. Policie prohlásila, že Traywickovo tělo bylo nalezeno v deprivační nádrži, a pitva neprokázala cizí zavinění. Co stálo přesně za jeho smrtí, je tak nejasné.

Jeho bývalý kolega Andreas Stuermer, který s ním přestal již před čtyřmi týdny komunikovat, řekl webu VICE News: „Všichni jsme s ním ztratili kontakt. Budoucnost je těžké předpovídat. On byl ochotný jít tam, kam se spousta lidí bála. Nemám na to perfektní odpověď, ale zaměstnanci budou pokračovat.

Co je deprivační nádrž?

Deprivační nádrž (anglicky floating tank) je nádrž s vodou určená k oddělení jednoho člověka od vnějších vlivů. Jde relaxační a meditační prostředek využívaný v alternativní medicíně. Poprvé byla použita již v roce 1954.

gladio ( 3. května 2018 22:14 )

to mu jen kapitalisti ukázali krásy demokracie,každý nepohodlný člověk je zavražděn a humanitárně, pří šíření kapitalismu teda demokracie

krasomila ( 3. května 2018 20:16 )

Ještě že nejsem tak bohatá, abych měla doma takový blbosti, jako je ta nádrž.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud