Chlapce (13) v Bohumíně zavalila 20metrová lípa! Letěl pro něj vrtulník

Autor: ČTK, lm - 
30. 4. 2018
16:10

Dvacetimetrová lípa spadla v pondělí zhruba ve 13:00 v Bohumíně na Karvinsku na třináctiletého chlapce a zaparkované auto. Chlapec má zřejmě zlomenou nohu. Moravskoslezští hasiči už měli kvůli událostem souvisejícím se silným větrem dvě desítky výjezdů.

Zpod spadlého stromu hasiči nemuseli chlapce vyprošťovat. "Asistovali týmu zdravotnické záchranné služby při jeho uložení a transportu do vrtulníku. Pak lípu opatrně pořezali," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Výjezdy kvůli větru se podle něj týkají nejčastěji spadlých stromů. Kromě Bruntálska už tak dnes hasiči vyjížděli ve všech okresech kraje. Kvůli silnému větru varují před rozděláváním vater a ohňů, spojeným se zvykem pálení čarodějnic.

"Tam, kde je zapalování vater a ohňů spojeno s předem připraveným programem, respektive i se vstupným, žádáme o dodržování maximální opatrnosti. Silný poryv větru může odnést hořící kusy z ohniště desítky metrů daleko a zapálit dům, auto, stromy, popálit účastníky akce i náhodné kolemjdoucí," upozornil Kůdela. Není podle něj od věci, aby zvláště pořadatelé velkých akcí předem povolali požární hlídku z řad místních dobrovolných hasičů i s cisternou a také měli připraveny kbelíky s vodou či pískem.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud