Soud jednal v případu štěněte Marleyho: Rozhodnutí o tyranovi je tajné!

17. 4. 2018
10:15

Na vězení to nevypadá! Prachatický soud už udělal první krok v případu Jakuba L., který podle videa brutálně týral štěně Marleyho. Jednání ale proběhlo neveřejně a jeho výsledek proto zatím nemůže být zveřejněn. Pravděpodobně ale půjde o podmínečný trest.

„V této věci příslušný soudce 13. dubna 2018 učinil první úkon ve věci, jeho obsah bude možné zveřejnit až ve chvíli, kdy bude doručen všem účastníkům,“ řekla televizi Prima místopředsedkyně soudu v Prachaticích Vendulka Pozniaková.

Podle televize se jako nejpravděpodobnější jeví varianta, že soud buď rozhodl trestním příkazem, nebo odklonem trestního řízení. Obojí však znamená, že Jakub L., kterému hrozily až dva roky vězení, za mřížemi neskončí. Trestním příkazem totiž nelze uložit nepodmíněný trest.

„V tomto konkrétním případě by to pro Jakuba L. znamenalo, že jedinou zkušenost a jediný ‚výchovný charakter‘ trestního řízení bude mít takový, že mu přijde trestní příkaz, ten si převezme, nepodá odpor a tím to pro něj končí,“ vysvětlil advokát Robert Plicka.

Dobrou zprávou však je, že štěňátku se daří dobře a zřejmě si neodnese trvalé následky. Čeká ho sice ještě jedna operace, ale zájemci, kteří by ho chtěli do péče, se podle útulku jenom hrnou.

Video Takhle Jakub L. týral štěně Marleyho. - JTV
1080p 720p 360p

strejda777 ( 18. dubna 2018 19:07 )

Právě na Primě říkali, že by snad měl soud nechat zpracovat posudek. Nejdříve jsem myslel, že posudek na toho hajzla, jestli je normální (?) nebo násilník, ale nakonec to má být snad posudek na zdraví pejska a možné následky zranění. Podle toho, jak tam pejska ukazovali, tak sice chodí a běhá ale stále napadá na tu zlomenou nohu, kterou mu museli přeoperovat. Nemyslím, že je bez následků......

hejpockej ( 18. dubna 2018 05:03 )

takze soud ho nepotrestal, skoda pro nej, protoze ted nastoupi spravedlnost od nas, a ta si ho najde, aj tu jeho smradlavou mamu co ho takhle chovat naucila, ten jednou dostane takovou nakladacku, ze to uz nerozchodi, s tim at chlapec pocita.

hahapch ( 17. dubna 2018 19:14 )

Hnus soudce i on je bez citu a bez rozumu soudí tyrana, bere nehorázné peníze a práce nestojí za nic, bude se divit že se někdo pomstí i jemu a tyranovi tuplem, za takové soudy a platit z našich daní? raději vezmeme soud do vlastních rukou a bude po týrání i vraždění nebohých zvířátek, k čemu je demokracie když se tají rozhodnutí? to aby se lidi nevzbouřili a nevzali je útokem co? dlouho to trvat nebude a soudci se vyhází na ulici, nebudeme je platit a rozhodneme sami, vláda je to samé zákony jsou směšné a spíš pomáhají kriminálním živlům, ostatní i když žiješ poctivě, chráníš vše živé i neživé a když jsi v ohrožení sám, bráníš se sám máš smůlu žádná pomoc spíš kriminál že jsi ublížil zloději násilníkovi a tyranovi chtělo by to zavčas vyházet vládu a soudce, takové zákony a soudy nechceme, za týrání druhého kriminál!!!! žádné prospěšné práce a podmínka bezcitní soudcové dojde i na vás

flora ( 17. dubna 2018 18:50 )

Takže se tomu kriplovi z Písku nic nestane. Jako tomu kriplovi z Brna, co vyhodil z 9.patra fenečku a dostal směšných 300 hodin veřejných prací. Prostě taková tichá podpora soudů výchovy k násilí a bezcitnosti. Asi příprava lidí na budoucnost...Máme se na co těšit

tobinek ( 17. dubna 2018 18:29 )

No jestli ho opravdu neodsoudí, tak naše soudy nestojí za nic. Nechápu jak takovéto týrání bezmocného štěňátka můžou nechat bez potrestání. A ten lidskej odpad se teď jistě směje. Doufám že se najde pár frajerů a nakopou mu nejen ***

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud