Bodl jsem se sám, tvrdil muž. Soud poslal za mříže jeho tchyni

Ilustrační foto
Autor: ČTK ljš - 
20. 3. 2018
11:59

Málem zemřel, přesto vzal útok na sebe! Pardubický soud ale pětačtyřicetiletému muži neuvěřil. Do vězení poslal matku jeho přítelkyně Libuši P. (65). Odsedět si má čtyři roky. 

"Obžalovaná má sklony k páchání zejména násilné trestné činnosti a nerespektování zákonů. Opakovaně celý život řeší situace tím, že přechází do fyzického útoku. Minimálně třikrát byla stíhána pro těžké ublížení na zdraví," řekla předsedkyně senátu Anna Sobotková.

Podle obžaloby pětašedesátiletá Libuše P. vloni 19. září ve Svitavách bodla nožem přítele své dcery, u níž byla na návštěvě. O 20 let mladší muž utrpěl poranění žaludku a slinivky břišní s tepenným krvácením do dutiny břišní, od smrti jej zachránila rychlá pomoc lékařů.

V době útoku byla v místnosti jen obžalovaná a přítel její dcery, která byla na toaletě. Podle soudu znalecký posudek vyloučil, že by se muž zranil sám. Výpovědí se jen účelově snažil krýt matku své družky, aby se nemusel z bytu odstěhovat. "Předtím 13 let využíval svoji předešlou přítelkyni, další tři roky nechodí do práce, nepřináší do společného soužití s dcerou obžalované mnoho pozitivního. Přesto jej ona živí, kdyby ho vyhodila, neměl by kam jít. Zřejmě by se po tolika letech musel o sebe začít starat sám," uvedla Sobotková.

 

Poukázala i na to, že dcera při volání záchranky do telefonu řekla, že přítele bodla její matka. Později se to snažila popřít a dokonce chtěla ovlivnit výpověď sousedky, od níž telefonovala.

Soud při stanovení výše trestu za pokus o vraždu přihlédl i k neutěšeným a bouřlivým poměrům v rodině, kde se často pil alkohol. Muž se k partnerce choval nevybíravě a využíval ji.

Rozsudek zatím není pravomocný. Obhájce Podgorské se proti němu na místě odvolal.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud