Teroristé z parlamentu? Krvavý útok na centrálu řecké antify: Zraněna byla i "vdova" po zavražděném raperovi

Osm zakuklených útočníků se vydalo zaútočit na antifašistickou centrálu. Ilustrační foto
Autor: ana, ČTK - 
26. 2. 2018
06:38

Osm zakuklených útočníků se vydalo zaútočit na antifašistickou centrálu v řeckém přístavním městě Pireus. Během šíleného útoku bylo zraněno pět lidí. Dva z nich byli hospitalizováni. Podle policie je mezi zraněnými i žena blízká protifašistickému raperovi Pavlosi Fysasovi, kterého v září roku 2013 ubodali členové neonacistického hnutí Zlatý úsvit. Zlatý úsvit je čtvrtou nejsilnější stranou v řeckém parlamentu.

„V neděli odpoledne, když jsme otevírali své místnosti pro každotýdenní schůzku, zaútočili na nás členové skupiny Zlatý úsvit s přilbami a vyzbrojení železnými tyčemi a světlicemi," uvedlo na Facebooku uskupení Centrum Favela, které se stalo terčem útoku už loni v srpnu.

Neonacistické suvenýry

Podle místního tisku protiteroristická jednotka policie zadržela čtyři osoby. Při domovních prohlídkách v jejich bydlištích našla policie plakáty s neonacistickou propagandou a sportovní zbraně.

 

Sedmdesát představitelů Zlatého úsvitu je nyní souzeno na základě různých obvinění, mimo jiné z členství ve zločinecké organizaci nebo z podílu na vraždě Fysase.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud