Linda, která se zřítila z horolezecké stěny, zemřela! Chyba jištění?

Osudná lezecká stěna K2 v Bratislavě.
Osudná lezecká stěna K2 v Bratislavě.  (Autor: Facebook)
Autor: ana - 
21. února 2018
15:26

Děsivé nehoda Lindy na bratislavské lezecké stěně K2 otřásla Slovenskem. Zřejmě kvůli chbě při jištění se zřítila a těžce zranila. Skončila v kómatu.  Ve středu odpoledne bohužel na následky zranění zemřela.

Pouhých třiatřicet hodin po pádu, Linda (†42) svůj boj vzdala. Zranění byla natolik vážná, že dále vzdorovat již nedokázala. Mluvčí Univerzitní nemocnice v Bratislavě Eva Klizká pro Čas.sk v úterý dopoledne uvedla, že pacientka se po převozu do nemocnice podrobila operaci. „Je ve velmi vážném kritickém stavu a v kómatu,“ uvedla mluvčí.

Vyšetřování se rozjíždí

Linda spadla z výšky patnácti metrů. „Buďto selhala technika, nebo žena udělala chybu a špatně se zajistila. Mohla to mít zacvaknuté v mikině nebo v jiném popruhu, co měla na sobě," řekl TV Markíza Juraj Repčík, jednatel společnosti, která centrum vlastní. Ačkoliv je v areálu pět kamer, žádná z nich pár nenatočila. Vyšetřovatelé nyní budou mít před sebou náročný úkol.

Rodina i přátelé jsou zdrceni. Provozovatel lezecké stěny K2 v Bratislavě na Staré Vojnarské cestě je nešťastný. Během pětiletého fungování areálu se zde žádná podobná nehoda nestala.

moiaza ( 21. února 2018 18:28 )

Marné, soudružka ze SR udělala někde chybu. U horolezectví platí dvojnásob "dvakrát měř, jednou řež".

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání