Čech vězněný v Kambodži se na svobodu nedostane: Chybí peníze

Autor: dce - 
16. 2. 2018
13:20

Peníze hýbou světem, o to smutnější je, že v některých částech světa hýbou i orgány spravedlnosti. Právě tím nyní trpí Václav P. zvaný Wendi v Kambodži. Ačkoliv to už u soudu vypadalo nadějně, Čech je dál ve vězení. Lidem, kteří mu pomáhají, docházejí peníze a bez nich se v Kambodži nic neudělá…

Začátkem týdne se Čech Václav P. obviněný ze sexuálního zneužívání malé holčičky objevil před kambodžským soudem. Byla zde i ona „zneužívaná“ holčička Nicol. Přímo přede všemi Wendiho objala. Obvinění byla stažena a očekávalo se, že bude Wendi brzy na svobodě.

Jenže… bez peněz se nic takového nestane. „Wendi je stále zavřený a nechtějí ho pustit. Ještě to bude běh na dlouhou trať plný ztracených peněz a energie. Nemáme peníze na jeho propuštění. Do dnešního dne ta sranda stala 18.000 USD a už se nedostává dalších peněz na závěrečnou fázi. Žádné oslavné písně zpívat nelze, ani se předčasné radovat,“ napsal Wendiho kamarád Pavel. V tuto chvíli nám odhadem chybí cca 200.000 Kč.“

Všichni chtějí jen peníze, aniž by k tomu měli důvod. Bohužel Kambodža není právním státem (112. místo ze 113 zemí na seznamu právních států – pro srovnání ČR 16. místo). Jsou dílčí úspěchy, ale vyhráno bude, až bude Wendi na svobodě,“ dodal. Kdy tak bude Wendi propuštěn, je zatím ve hvězdách.

Václavovi P. hrozilo deset let za zneužívaní 14leté holčičky. Wendi ale veškerá obvinění popíral – o HIV pozitivní holčičku i její matku se pouze staral. Dvě ženy neměly nikoho a úroveň jejich života byla kvůli nemoci velmi nízká.

Obvinění padlo na základě udání ze strany neziskovky APLE, které měla věc nahlásit matka Nicol. Holčička vše prý odkývala. Wendiho přátelé tvrdí, že prsty měl v celé věci další Čech, a APLE viní z nekalých praktik.

Doporučujeme
starypes ( 16. února 2018 17:40 )

Jenom ať ochutná, jak se žere v kambodžské base.

andy83 ( 16. února 2018 15:04 )

Zachtělo se mu mladého masa pod zákonem? Tak ať si to tam odsedí, vždyť je to kadet, který na to (ne)má.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud