Pašeračka Tereza (21), kterou zadrželi v Pákistánu: Co s ní teď bude? Britka zde kvůli pašování dostala doživotí

Autor: bop - 
10. 1. 2018
19:17

Mladičká Tereza (21) z Moravy se dostala do pořádného maléru. Na mezinárodním letišti v pákistánském městě Láhaur ji zadržela policie s devíti kilogramy heroinu. Pákistánská protidrogová politika je přitom velmi příšná. Dívka čelí vážné hrozbě doživotí za mřížemi. Jak bude její život v tamním vězení vypadat? Indicie poskytl neuvěřitelný případ britské ženy, u které našli 63 kg heroinu. 

Tereza H. měla původně namířeno do Spojených arabských emirátů, zadrželi ji však už cestou na mezinárodním letišti v Pákistánu. Dívka podezřelá ze závažného zločinu pašování drog se tak dostala do velkých problémů. 

Podle odborníka Pavla Novotného, který se k případu vyjádřil v rozhororu se serverem INFO.cz, by takové vězení v Pákistánu nebyla žádná legrace. A vrásky na čele může krásné dívce působit už samotná délka trestu. V případě Terezy by totiž mohla být až desítky let, nebo rovnou doživotí. Za podobnou trestnou činnost navíc v Pákistánu není výjimečné udělit trest smrti. Ten se však, naštěstí pro Terezu, cizinců prakticky netýká.

Informace o podmínkách pákistánského ženského vězení nejsou úplně jednoznačné. Případ britské ženy jménem Khadija Shah (30), která byla zadržena s neuvěřitelnými 63 kg heroinu, však určité informace přinesl. Právě z tohoto případu Novotný vycházel, když se snažil zhodnotit, co českou dívku asi čeká.

Brtika, která byla v době zadržení ve vysokém stupni těhotenství, se dlouhé týdny tísnila v miniaturní místnosti s dalšími 6–8 ženami. Jídlo, které ženy dostávaly, bylo omezeno jen na holý chléb a vodu. Na místě navíc zřejmě panovaly velmi špatné hygienické podmínky. V těchto poměrech přivedla žena na svět své třetí dítě, malou dceru. Khadija Shah zatvrzele tvrdí, že inkriminované kufry prý přepravovala pro někoho jiného a neměla tušení, co v nich je. 

Společně s Khadijou žily v otřesných podmínkách za mřížemi i její dvě děti, kterým v době zadržení bylo 5 a 6 let. Svou nejmladší dceru musela porodit údajně bez lékařské péče a další těhotné ženy, i jejich děti, prý v zařízení umíraly.

VIDEO: Štrunc: Rozhovor s Pavlem Novotným o případu Češky zadržené v Pákistánu s 9 kilogramy heroinu.

Video Štrunc: Rozhovor s Pavlem Novotným o případu Češky zadržené v Pákistánu s 9 kilogramy heroinu - INFO.CZ
1080p 720p 360p

Doporučujeme
pumrkanec ( 11. ledna 2018 16:40 )

,,Modelka,, Tereza Hlůšková https://propakistani.pk/2018/01/11/czech-woman-trying-smuggle-8kg-heroin-caught-lahore- airport/

Monikay ( 11. ledna 2018 09:41 )

Co s ní bude? Možná se bude kamarádit s tou Britkou, která dostala doživotí...

santikxauz ( 11. ledna 2018 09:04 )

Mohli by ji ale z protekce pustit,až bude mít šedesát let.

tomik007 ( 10. ledna 2018 23:12 )

UHERSKE HRADISTE by na ni melo udelat verejnou sbirku do kadi na namesti.

pumrkanec ( 10. ledna 2018 22:30 )

Přesně tak. Já bych jí nedával ani ten chleba a vodu. Na jídlo pouze tekutou stravu- semeno bachařů a jejich chcáánky či howna.Ať se z toho třeba po..se..re

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud