Jan a Pavel prodali dívce extázi, která ji málem zabila. Opět budou muset k soudu

Autor: ČTK - 
2. 12. 2017
12:23

Krajský soud v Ostravě musí znovu řešit případ Jana P. a Pavla S., kteří ve Frýdku-Místku prodali tablety extáze se silným účinkem dvacetileté dívce. Dostali nepodmíněné tresty. Dívka málem zemřela. Dovolání mladíků vyhověl Nejvyšší soud.

„Krajský soud v Ostravě by měl znovu právně posoudit jednání obžalovaných a znovu rozhodnout,“ uvedla mluvčí krajského soudu Lucie Olšarová. Nejvyšší soud má pochybnosti o tom, zda zavinění obžalovaných pokrývá „celou příčinnou souvislost“, jež vedla k závažnému následku.

Neštěstí se odehrálo 4. dubna 2015. Dívka si drogu v modifikované a mnohem silnější variantě vzala v tanečním klubu. Po aplikaci drogy jí selhaly orgány. Soudy v Ostravě a Olomouci vyměřily mladíkům pětileté tresty vězení za těžkou újmu na zdraví. Mladíci dívku upozorňovali na to, že jde o silnou drogu. Když začala mít problémy, chtěli jí zavolat záchrannou službu, ale to odmítla.

Poté jí začaly selhávat orgány a zkolabovala, záchranku následně zavolali svědci, následovala úspěšná resuscitace. Obhajoba považovala tresty vyměřené oběma za nepřiměřeně přísné, a to i s ohledem na ostatní aktéry příběhu. Jiný mladík, který 500 tablet modifikované extáze nakoupil, u soudu dostal jen tříletý podmíněný trest. Odvolací senát ale tresty označil za přiměřené.

VIDEO: Známý slovenský rapper skončil za mřížemi kvůli drogám.

Video Známý slovenský rapper skončil za mřížemi kvůli drogám. - TV JOJ
360p

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud