Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C

Seniorka (89) ze ztratila na procházce: Policisté ji našli zaklíněnou v kořenech stromu živou

Seniorka (89) ze ztratila na procházce: Policisté ji našli zaklíněnou v kořenech stromu živou (ilustrační foto)
Seniorka (89) ze ztratila na procházce: Policisté ji našli zaklíněnou v kořenech stromu živou (ilustrační foto)  (Autor: Policie ČR)
Autor: dce - 
25. listopadu 2017
15:49

Malý zázrak se odehrál na Rožnovsku. Seniorku, která se ztratila na procházce ve středu večer, se podařilo policistům najít. Byla zaklíněná pod kořeny stromu nad roklí. Živou a zdravou ji policisté zase vrátili domů.

Štěstí v neštěstí měla devětaosmdesátiletá seniorka z Rožnovska. "Ve středu o půl šesté večer oznámila žena z Rožnovska, že nemůže najít svou devětaosmdesátiletou příbuznou. Ta ráda chodí na procházky kolem cyklostezky u řeky Bečvy v okolí obce Střítež nad Bečvou a místní části Zašové – Veselá," uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Seniorku začali okamžitě hledat policisté s pomocí služebních psovodů. Přibližně po hodině pátrání jeden z policistů zaslechl slabé volání přicházející z nepřístupného terénu nad řekou.

"Po dalších nekonečných minutách našel služební pes seniorku zaklíněnou v kořenech stromu nad roklí. Policisté ženu vyprostili a z těžce přístupného terénu ji na vlastních zádech přenesli k nejbližší komunikaci. Při nesení se policisté museli několikrát vystřídat," informoval mluvčí. Žena se naštěstí ve zdraví vrátila ke svým příbuzným.

"Nejenom seniorům doporučujeme procházky po známých trasách. Vhodné je mít s sebou nabitý mobilní telefon, nechodit sám a o svých záměrech informovat blízké. Důležité je nepřeceňovat své schopnosti," dodal Malcharczik.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání