„Myslel jsem kverulant, napsal jsem buzerant,“ vysvětluje lékař z Počátků svůj skandální status

Autor: aba - 
14. listopadu 2017
11:39

Kontroverzní lékař Miloš Beutl, který si vysloužil mediální pozornost za status na Facebooku, ve kterém oznamuje, že přijímá do ordinace nové pacienty, ale nesmí to být „simulanti, buzeranti a lidi na 65 let“, promluvil o svých důvodech. A všechno je podle něj nešťastná volba slov.

Velkou debatu nejen o etické vhodnosti takovéhoto prohlášení vyvolal lékař z Počátků, který, když do své ordinace nabíral nové pacienty, oznámil to na internetu slovy „Na chvíli uvolňuji nové registrace: Prosím simulanty a buzeranty, aby se neregistrovali!!! Věk do 65 let (po 65. roce věku toho pro Vás ani já, ani medicína moc neuděláme). S nikým se nese.u ale na nikoho nese.u.“

Jenže doktor by měl podle své přísahy i podle etického kodexu české lékařské komory pomáhat bez ohledu na věci, jako je například orientace. Komentář se nelíbil ani starostovi Počátků, který jinak o doktorovi mluví jako o svérázném člověku, kterého ale všichni berou a váží si ho. „Nelíbí se mi to, tohle nelze. Je to diskriminace starších osob nebo případně nějakým způsobem jinak orientovaných,“ řekl serveru lidovky.cz Karel Štefl, místní starosta. 

Původně se Beutl nechtěl s novináři vůbec bavit, pak své rozhodnutí ale změnil a promluvil v pořadu Očima Josefa Klímy. „Já se přiznám, že sem tam udělal, řeknu závažnou chybu, protože jsem tam místo slova kverulanti použil slovo buzerant,“ kaje se doktor. Podle svého tvrzení by samozřejmě gaye ošetřil, protože se na orientaci lidí prý neptá.

A není prý ani pravda, že by nebral pacienty nad pětašedesát let. Jen se špatně vyjádřil a byl špatně pochopen. „S těma stařečkama tam jsem to sice napsal, a napsal jsem to teda asi hodně nešikovně. To je o tom, že pokud člověk nad 65 je mobilní a není zcela dementní, protože v tom případě je tam ta péče spíše o péči geriatrické a charitativní, tak nad těch 65 beru.“ Pacienti v ordinaci s ním ale problém nemají. Prý léčí skvěle a na jeho přístup co na srdci, to na jazyku už si zvykli.

Stejný názor má i starosta Štefl. „Za celou dobu sedmi let, co sem na radnici, tak sem neslyšel žádný negativní názor, nebo stížnost. On má tento způsob vyjadřování.“

 

 

 

naidka ( 14. listopadu 2017 15:46 )

Tomu se říká přirozená selekce pacientů.

naidka ( 14. listopadu 2017 15:43 )

Šéf si na školení spletl slovo "display" se slovem "playboy" a taky to nemyslel nijak zle.

zkratik ( 14. listopadu 2017 15:16 )

v Mostě má jedna doktorka k ordinaci schody až do nebe bez výtahu.Tím vysvětluje vše .

oxygene.p ( 14. listopadu 2017 15:09 )

a vy jste buzna nebo věkově nad 60? Já mu fandím , říká svoje názory otevřeně. Buh ví , co si o Vás Vaše doktorka nebo doktor myslí a neřekne Vám to.

dajka123 ( 14. listopadu 2017 14:28 )

To hovado by mělo vrátit diplom a licenci. On k těm 65ti taky nemá zas tak daleko 😭, neleze na něj stařecká demence nebo si něčeho šlehnul? 😃

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud