Marta (28), která při porodu začala hořet: Nebojím se a pořídím synovi i sestřičku

Autor: aba - 
12. 11. 2017
05:50

Marta S. (28) z Třebešína na Slovensku má za sebou strašlivý porod. Přímo na sále během císařského řezu pod ní vzplála podložka a hořet začala i žena. S popáleninami na 20 % těla ji ale lékaři v pátek konečně propustili do domácího ošetřování, a tak se může naplno věnovat synovi.

Marta to neměla v životě snadné. Jen několik měsíců před porodem zemřel její manžel Jaroslav (†36) na selhání srdce. Před narozením dítěte se tedy nastěhovala ke své mamince, dětské lékařce, která u porodu byla také.

„Dcerka v jednom momentě vykřikla: Pálí, pálí! Všimla jsem si, když jí sestřičky zvedly hlavu, že se podložka pod ní vznítila,“ vypráví Daniela. „Martuška utrpěla popáleniny třetího stupně na třiceti procentech těla. Nejvíc to odnesla levá noha od kolene po zadek, ale popáleniny má i na přední straně od zadku přes krk až po hlavu,“ popsala zranění své dcery konkrétně. Podložka začala hořet nejspíše kvůli dezinfekci s alkoholem v kombinaci s elektroskalpelem.

Marta má za sebou léčení popálenin a v pátek ji konečně propustili domů. „Momentálně se cítím velmi dobře a těším se, že konečně budu se svým synem,“ řekla Marta v rozhovoru pro TV Markíza.

V nemocnici ale zůstane ještě pár dní po propuštění, bude totiž na novorozeneckém oddělení se svým synem Štefkem, který se narodil předčasně, má se ale čile k světu. „Děťátko jí o něco víc, než je obvyklé, má už dvojitou bradu,“ usmívá se šťastná maminka.

Druhé dítě ale i přes hrůzný zážitek z porodu nevylučuje. „Nějaký strach tam asi bude, ale to se časem překoná a malý by podle mě chtěl sestřičku,“ uzavírá Marta.

oliiiii3 ( 12. listopadu 2017 12:10 )

Zemřel ji manžel, tak at nepřemýšlí nad sestřičkou a at se raděj stará o miminko, sotva porodí a má myšlenky jinde. Asi dlouho netruchlila.

Monikay ( 12. listopadu 2017 09:56 )

Je to moc hezká maminka

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud