Z Martínka (3) je po nehodě sirotek: Lidé mu poslali už dva miliony! K penězům připojují dojemné vzkazy

Autor: ljš - 
1. listopadu 2017
15:53

Obrovská vlna pomoci se vznesla poté, co dvě studentky ve spolupráci s jihočeskou obcí Čepřovice rozjely sbírku na tříletého Martínka. Do školky, kam chlapeček chodí, poslali dárci obrovské množství věcí, a na transparentní účet přispěli už dvěma miliony.

Osud Martínka zasáhl celé Česko. Před dvěma týdny přišel při tragické nehodě u Strakonic o maminku a babičku, které svým autem ze zatím neznámých příčin vjely přímo pod kola protijedoucího kamionu. Chlapeček, který vyrůstal bez otce, tak náhle přišel o celou rodinu. Zůstala mu jen teta.

I ona to ale má velmi těžké. Musí se vyrovnat s bolestnou ztrátou matky a sestry a navíc vyřešit tíživou finanční situaci. Dvě studentky ze strakonického gymnázia, Kateřina a Diana, se jí a Martínkovi proto rozhodly pomoci. Zorganizovaly nejprve hmotnou sbírku, která měla obrovský úspěch, a pak ve spolupráci s obcí Čepřovice začaly šířit i informaci o transparentním účtu.

Tam se během jediného týdne sešly ke středečnímu poledni dva miliony korun. Lidé posílají nejčastěji příspěvky do tisíce korun, někteří ale chlapci a jeho tetě věnovali i 25 tisíc. Často k částce také připojují různé povzbuzující vzkazy. „Přeji hodně síly, energie a štěstí, abyste vše zvládli k pohodě Martínka,“ napsal jeden z dárců. „Drž se, chlapáku,“ přidali se další.

Starostka Čepřovic Barbora Poláčková by byla ráda, kdyby se chlapečkovi podařilo našetřit na lepší budoucnost. S tetou, která se za ním přestěhovala, aby mohl zůstat ve svém prostředí, je v neustálém kontaktu. „Na základě komunikace s ní bychom chtěli Martínkovi zřídit účet, kde by měl dispoziční právo, až mu bude osmnáct let. Ale to je otázka vzdálené budoucnosti,“ uvedla. Obec podle ní bude podrobně informovat o tom, na co byly peníze využity.

Chcete Martínkovi a jeho tetě přispět i vy? Peníze můžete zasílat na účet 115-5499120257/0100.

 

oliiiii3 ( 1. listopadu 2017 23:23 )

Otec chlapečka, asi jako každý druhý, přeji tetičce at se o malého stará jak to jen půjde, aspoň že má tetinku že nezůstal úplně sám.

buban ( 1. listopadu 2017 17:53 )

Tak ať se prckovi daří a náhradní matka ty peníze využije jen pro něj.Ovšem jisté pochybnosti se nabízí-snad to sociálka ohlídá.A copak otec chlapečka?

jasnovidec01 ( 1. listopadu 2017 17:41 )

Jen doufám ,že tetička která je nyní ve špatné finanční situaci si malého nebere jen pro peníze které lidi malému poslaly,snad se sociálka bude lépe starat né jako u té pěstounky co zabila malou .ach jo ,to je osud,peníze stejně maminu nenahradí

kafickomlicko ( 1. listopadu 2017 16:29 )

Krásnej chlapeček

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud