Student s nožem narušil v Hradci univerzitní ceremoniál: Mluvil o inkvizici a mučení studentů

Autor: ljš - 
24. 10. 2017
18:10

Spletl si inkvizici s imatrikulací! Zřejmě psychicky narušený student přerušil zahajovací ceremoniál univerzity v Hradci Králové. Nejprve se dohadoval s akademiky, pak na stůl hodil 30centimetrový nůž a kytici růží.

"Zeptal se na význam slova imatrikulace. Akademici mu to začali ochotně vysvětlovat. On však začal něco zmateně říkat. Imatrikulaci ztotožňoval s inkvizicí, proti níž aktivně bojuje, a ptal se, jestli na univerzitě nemučíme studenty," popsala serveru Novinky.cz konflikt mluvčí královéhradecké univerzity Zuzana Boučková.

Mladík pak vytáhl z batohu nůž, zakrvácený papír a kytici růží a hodil je na stoleček směrem k akademickým hodnostářům. Na místo byla proto přivolána policie. "Během necelé hodiny podezřelého muže policisté našli a zajistili. Muž ve věku 28 let, který je studentem uvedené školy, byl podroben orientačnímu testu na drogy, který byl negativní," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Protože byl mladík ve špatném psychickém stavu, byl převezen do královéhradecké nemocnice na vyšetření. Policisté případ dál prověřují.

Doporučujeme
Bystrozraky ( 24. října 2017 19:50 )

Co je to za vysokou školu, která imatrikuluje blázny?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud