Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Polojasno 13°C

Rozbité náhrobní kameny i stojany na vázy: Hřbitov v Tanvaldu zdevastoval vandal

V Tanvaldu někdo zaútočil na místní hřbitov (ilustrační foto).
V Tanvaldu někdo zaútočil na místní hřbitov (ilustrační foto).  (Autor: Koláž Blesk.cz)
Autor: aba - 
12. září 2017
09:44

Útočník bez svědomí, který se nezalekne ničeho. Takový je nejspíš člověk, který se nezdráhá zaútočit na hřbitově a zdevastovat náhrobní kameny tak, jak to neznámý pachatel provedl o víkendu v Tanvaldu.

V sobotu mezi desátou hodinou dopoledne a nedělní třetí odpoledne zaútočil neznámý pachatel v Hřbitovní ulici v Horním Tanvaldu, kde na místě posledního odpočinku zdevastoval sedmnáct hrobů.

Tahle poničil náhrobky útočník v Tanvaldu. Tahle poničil náhrobky útočník v Tanvaldu. | Policie ČR

Po jeho nájezdu zbyly na hřbitově povalené a rozbité náhrobní kameny, stojany na vázy a kamenné nebo nerezové lampičky na svíčky. „Policisté z obvodního oddělení v Tanvaldě ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci, za jejichž spáchání hrozí pachateli trest odnětí svobody od jednoho roku až do šesti let, a to s ohledem na výši způsobené škody,“ řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Celkovou škodu policie stále zjišťuje. Momentálně probíhá výslech poškozených osob, na základě kterého bude určena celková výše škody. Úřady ale prosí o pomoc i veřejnost. „V době spáchání uvedených trestných činů probíhaly v jeho okolí Tanvaldské slavnosti a pohybovalo se tam mnoho jejich návštěvníků, prosíme, aby se jim přihlásili případní svědci celé události,“ potvrdila Sochorová.

Video Trojice dětí zhanobila hřbitov v Oslavanech. - YouTube Fourgirls

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání