Zmizení české lodi v Karibiku: Petr se syny se u domorodců nakazili tropickou infekcí
Dva měsíce o nich nikdo nic nevěděl! Teď je ale konečně jasné, proč jachtař Petr a jeho dva synové Lukášek a Matěj (5 a 3) v Panamě zmizeli. Během pobytu v domorodé vesnici prý chytili infekci.
Pátrání po lodi ANA a její posádce spustila v polovině srpna Petrova manželka a matka chlapců Iva, která žije v Kostarice. Té se muž ozval naposledy 30. června, kdy jí oznámil, že s dětmi vyráží na měsíční plavbu na překrásné souostroví San Blas. Tam ale nedorazil a už se neozval.
Iva s rodinou proto zburcovala Petrovy kamarády jachtaře a zprávu o zmizení lodi začala šířit také po Facebooku. To se nakonec ukázalo jako nejlepší volba. Lodi si v přístavu Portobelo minulou sobotu všiml americký jachtař, který o pátrání věděl právě ze sociálních sítí.
Vysvětlení se ale Iva dočkala až druhý den, kdy se jí podařilo s manželem spojit. „Kvůli nemoci museli zůstat v domorodé vesnici, kde není signál, a nemohli cestovat podle plánu,“ informovala rodina stručně na Facebooku.
Podrobnější informace se však objevily na jachtařském fóru. „Byli zaseklí v nějaké indiánské vesničce bez telefonu a spojení se světem. Měli nějaké tropické neštovice, tak nemohli dva měsíce odplout. Ale teď už jsou v pořádku,“ informoval jachtař, který byl v kontaktu s matkou chlapců.
Zda už se s ní chlapci setkali, není jasné. Podle ministerstva zahraničí plánoval Petr z Portobela znovu vyplout a pokračovat v cestě na San Blas, kam měl se syny původně namířeno.
VIDEO: Hurikán Irma zasáhl Karibik.
Na 1 místě vždy a pořád vše díky dospělákům odnesou nevinné děti!!! Rozvody,surové mlácení,hádky doma mezi rodiči to vše škodí dětem které se nemohou bránit a jsou odkázány na dospělé!! Lidi jsou do.by.tek!!