Další smrt na dovolené: Češka (†23) zemřela po pádu při túře v Alpách

Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz - ilustrace)
Autor: ČTK ljš - 
18. července 2017
09:43

Měla to být skvělá dovolená v nádherné horské přírodě, třiadvacetiletá česká turistka už se z ní ale nevrátila. Zemřela v pondělí v nemocnici v Linci poté, co při pádu na horské túře v rakouských Alpách utrpěla vážná zranění. 

Mladá Češka byla se skupinou dalších lezců na cestě zpět z výšlapu na horu Hochblaser nedaleko městečka Eisenerz, když se pod ní utrhl okraj stezky.

Žena podle agentury APA sjela třicet metrů po suťovém poli, na kterém se nedokázala ničeho zachytit, a následně spadla přes skalní převis. Při pádu utrpěla vážné poranění hlavy, kterému následně v univerzitní nemocnici v severorakouském Linci podlehla. 

Během uplynulého týdne už jde přitom o čtvrté úmrtí českých turistů v zahraničí. V Chorvatsku zemřel po srážce s lodí čtyřiatřicetiletý Adam, v Bulharsku se pak utopila jedenáctiletá holčička a jednašedesátiletá žena.

V pondělí navíc došlo k vážnému zranění českého horolezce ve Španělsku. Ten se zřítil z východní stěny hory Naranjo de Bulnes v severošpanělském pohoří Picos de Europa.  

Osmačtyřicetiletý Čech při pádu utrpěl vážná zranění, především v oblasti hlavy a hrudníku. Třiatřicetiletá Češka, která horolezce při výstupu na horu známou také jako Picu Urriellu doprovázela, žádné zranění neutrpěla.

Záchranáři zraněného muže převezli do nemocnice ve městě Arriondas a následně do nemocnice v asi 50 kilometrů vzdáleném Oviedu. Podle serveru se nyní nachází na jednotce intenzivní péče, je ale mimo ohrožení života.

Máte bližší informace o tragickém pádu mladé Češky? Napište nám na tip@blesk.cz nebo volejte na tel. 724 014 586.

VIDEO: Český horolezec nepřežil pád ve Vysokých Tatrách

Video Český horolezec nepřežil pád ve Vysokých Tatrách. - tv JOJ

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud