Záchranáře a policisty přivolali sousedé, které vystrašil výstřel a krev na parapetu. Mužům zákona se naskytl otřesný pohled. Dušan (†43) ležel mrtvý na balkoně v kaluži krve. Policista se střelil do hlavy služební zbraní, která poté spadla dolů na zem. Ohledávající lékař vyloučil cizí zavinění.

Kolegové nemohou tragédii pochopit, Dušan byl prý velmi dobrý policista. „Byl bezkonfliktní, citlivý a velmi kamarádský. Svou práci miloval tak, jako svou rodinu. Ale s ní měl velké problémy. Měl manželku, ale nežili spolu a to ho velmi trápilo,“ řekl slovenskému deníku Plus JEDEN DEN jeho kolega.

Podle kolegy Dušan svůj čin patrně plánoval delší dobu. „Dost nás překvapilo, že zanechal i dopis na rozloučenou, ve kterém jasně popsal, proč si bere život. Zmínil v něm i svou manželku, pro kterou žil. Ještě před dvěma týdny jsme měli setkání při guláši a už tam měl dost divné řeči. Dost jsme se o něj báli, protože tvrdil, že ho život nebaví a uvažuje nad odchodem. Tak jsme ho raději zavezli domů, aby si nic neudělal,“ dodal policista.

Video: Loni se na Slovensku zastřelil jiný elitní policista

Video
délka: 00:44
720p 480p 360p 240p

Elitního policistu našli mrtvého. TV JOJ