Adámek (2) se vážně zranil po pádu z okna. Matka se dívala na TV

Autor: shp - 
6. 7. 2017
21:20

V Dolní Suché prožili místní děsivé okamžiky. Teprve dvouletý Adámek před jejich zraky vypadl z okna v osmimetrové výšce. Matka se v tu dobu dívala na televizi a nevěnovala mu pozornost. Policie již případ vyšetřuje a zaměřila se právě na jeho mámu, informovala TV Nova.

Padajícího chlapečka si všiml soused, který opravovat střechu domu naproti. „Támhle jsem stál na lešení, otočím se a vidím, jak prostě letí dítě dolů. Takovej tupej zvuk. První, co bylo, tak jsem prostě zahodil tašky a letěl jsem dolů,“ popsal vyděšený Libor Vlček.

Zatímco zavolal ambulanci, jeho máma s partnerkou začaly batole oživovat. „Zvedla jsem ho a odnesli jsme ho sem rychle na sedačku,“ vypověděla Nikola Rybínová. „Nám dvakrát se nemohl nadechnout, tak jsme mu dýchali do pusinky,“ dodala Marta Vlčková. Na místo neštěstí se okamžitě seběhli lidé z okolí.

Jediný, kdo k Adámkovi neutíkal, byla jeho matka. „Volala jsem na ni, že jí vypadlo dítě z okna. Vykoukla na mě. Řekla mi: Co je? Koukám na televizi. Já říkám: Vypadlo ti dítě z okna! Po čtvrthodině teda přišla. A to už jsme ho tady měli v péči my. Začala mu tady házet s hlavičkou,“ popsala paní Marta.

Matka Adámka pak vůbec nespolupracovala ani se záchranáři. „S těžkým poraněním, ale při vědomí jsme dítě transportovali letecky do pražské nemocnice Motol na dětský urgentní příjem,“ doplnil mluvčí záchranky Michal Georgiev. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Podívejte se na případ jiného batolete, které vypadlo z okna:

Video Batole vypadlé z okna v druhém patře zachránil kolemjdoucí! - Reuters
480p 360p 240p

Doporučujeme
jardavozembouch ( 7. července 2017 11:01 )

no comment. matinku vyvezt na tv vez a at se nauci letat...

Brnooo ( 7. července 2017 10:53 )

Celkem zásadní chyba při oživování někoho dávat z tvrdé země na sedačku... A vůbec hýbat když nevím jaká jsou zranění.

mesalina ( 6. července 2017 23:40 )

svatá pravda

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud