Multimilionář Masný se oženil: Jak se z kluka z děcáku stal úspěšný podnikatel?

Autor: aba - 
26. 6. 2017
05:00

Podnikatel Radim Masný se v sobotu oženil s Petrou (27), ženou, která je o 35 let mladší než on. Svatba byla pohádková, jak se na úspěšného podnikatele sluší. Jak ale kluk původem z dětského domova přišel ke svému bohatství?

Masný je dítětem z dětského domova. Jeho život je ale plný úspěchů. Nejprve pracoval jako námořník a setkal se i s papežem Janem Pavlem II. Jenže to mu jeho pohádkové bohatství nepřineslo, k němu přišel až během pozdějších obchodů.

Podnikatel je mužem kontroverzí i dobrosrdečnosti, někteří k němu vzhlíží jako k zachránci a někteří vidí spíše kaňky na jeho životě. Jedním z jeho podporovatelů je i starosta obce Bělá u polských hranic, kde se podnikatel oženil. Ne náhodou si tuhle malou obec vybral, je v ní totiž čestným občanem. "Radim Masný naši obec pomohl před několika lety zachránit před těžaři písku. Za to mu bylo uděleno čestné občanství," vysvětluje starosta obce a podnikatelův oddávající v jedné osobě Karel Krupa.

Masný se nijak netají podporou prezidenta Miloše Zemana. Jeho obří billboard si vyvěsil i na svůj dům v Opavě. Nejspíše to bude mít něco společného s jeho podnikatelskými aktivitami s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem (50). S ním vydělal na transakcích s podílem v bývalé Nové Huti Ostrava a to jako podílník ve společnosti Petrcíle. Podíl v hutích od nich koupil miliardář Pavel Tykač, ke kterému se později připojila PPF Petra Kellnera. Ne vždy ale byly Masného dny růžové. V roce 2002 stanul před soudem a odnesl si pokutu 30 000 za výtržnictví, když zdemoloval byt svojí tehdejší milenky.

Ve svých dvaašedesáti letech toho má už hodně za sebou. Ne nadarmo dostal svatebním darem sochu zadnice, ve které je klika. "Značí to, že mám z p*dele kliku. Vždyť jsem málem před dvaceti lety uhořel, když explodovala karma. Tehdy jsem změnil pohled na svět a už se nikam neženu. Jen si užívám," vysvětloval Masný.

Video Svatba Radima Masného - Jiří Krušina

Aktuálně vede už několik let arbitráž proti Slovensku, ve které napadl postup slovenské justice v případu sporu o směnku s bývalým šéfem plynárenské společnosti SPP. Soud pro lidská práva ve Štrasburku mu dal za pravdu a Masný by tak mohl dostat astronomických 800 milionů korun. "Vyhrál jsem. Teď je tah na Slovensku," komentoval tento případ na své svatbě.

A ta byla opravdu vydařená. Pozváno bylo 150 hostů a jeho v pořadí už třetí svatba se tak slavila ve velkém. Dokonce by se nebránil ani dětem, i když už je čtyřnásobným otcem. "Necháváme to na osudu. Rozhodně by to bylo krásné," uzavírá Masný. 

syrucek ( 26. června 2017 17:55 )

  Tak nějak nevím o čem ten článek je. Jak si oligarcha vzal zlatokopku, nebo testujou naši paměť zda jsme už zapomněli na chemapol?

tomik007 ( 26. června 2017 17:54 )

MASNO a UZENINA - na jedne fotografii

sores ( 26. června 2017 12:50 )

Děda si bral vnučku vzhledově,brrr!Alespoň bude brzy vdovou bohatou a pak si za jeho mega bude užívat!!!

zdenek43 ( 26. června 2017 12:38 )

Chemapol Group a jeho šéf Junek dominovali českému průmyslu Společnost Chemapol Group (ChG) patřila v 90. letech minulého století k největším českým průmyslovým impériím. Skupina kolem Chemapolu ovládala značnou část české chemie, působila v mnoha dalších oborech a její šéf Václav Junek byl považován za jednoho z kapitánů českého průmyslu. Vše se změnilo v roce 1998, kdy ChG skončil v konkurzu a zbyly po něm miliardové dluhy. Junek si také vždy dobře rozuměl s politiky. Za minulého režimu byl dokonce členem ÚV KSČ, poté média často poukazovala na jeho styky s čelnými představiteli státní moci. Pro Chemapol pracovali například bývalý federální premiér Marián Čalfa, exministr Petr Miller či bývalá náměstkyně BIS Sylva Šauerová. Vlnu spekulací vyvolal i Junkův obchod s tehdejším prezidentem Václavem Havlem, od kterého ChG koupil polovinu pražského paláce Lucerna za 200 milionů korun, údajně za přemrštěnou cenu. +++Společnosti se ujal konkurzní správce, který zahájil prodej majetku. Nejcennější část, relativně zdravé jádro tvořené velkými chemičkami sdruženými do společnosti AliaChem, získal v roce 2000 společný podnik státního Unipetrolu a firmy A g r o f e r t Andreje B a b i š e. V červenci 2003 konkurzní správce ChG Alexandr Vacek oznámil, že z prodeje majetku chemického impéria vytěžil 2,59 miliardy korun, že už prodal většinu majetku společnosti a zbývá dořešit "jen pár drobností". Konkurz se však stále protahuje, komplikují jej soudní spory. Loni soud prodloužil lhůtu pro konečnou zprávu a vyúčtování do letošního 31. prosince.++++Agrofert neuspěl v boji o 20 miliard korun. Ústavní soud odmítl stížnost 22. května 2017.......... Junek stál v minulých letech často v centru zájmu médií a byl spojován s celou řadou afér kolem podnikání a expanze Chemapolu. Jednou z mediálně nejsledovanějších kauz byl pokus Chemapolu o privatizaci českých rafinérií. Společnost prosazovala tzv. českou cestu a Junek získal podporu řady ministrů. Důvodem nakonec odmítavého

zdenek43 ( 26. června 2017 12:31 )

zlatokopka???? - noooo VRANA K VRANE SEDA ....... Masný se před rokem 1989 živil jako námořník a hostinský.??????? TO JE ZIVOTOPI JAKO STEHNO??????????? - Po roce 1989 byl společníkem nebo členem statutárních orgánů v řadě firem, mimo jiné -- Chemapol Group, -- Bohemex Trade, noviny Naše Opavsko. Jeho působení v podniku Jednota skončilo trestním stíháním, soud mu ale spoluúčast na podivných machinacích s televizory neprokázal. Byl vyšetřován také v souvislosti s kauzou Chemapol. V 90. letech vlastnil extraligový HC Slezan Opava, v roce 1999 převedl klub do Havířova a o rok později prodal. V roce 2006 neúspěšně kandidoval do Senátu. Je jedním z lidí, které mohou mít vliv na to, zda hradní kancléř Vratislav Mynář získá prověrku na nejvyšší bezpečnostní stupeň. Podle médií mohou NBÚ vadit některé Mynářovy podnikatelské kontakty, mimo jiné z dob jeho působení ve firmě Petrcíle, v níž figuroval právě po boku podnikatele Masného.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud