Muže z Královéhradecka okradli na seznamce: Ruska Irina z něho vymámila 50 tisíc

Autor: aba - 
7. června 2017
11:47

Padesátiletý muž z Královéhradecka se zamiloval přes seznamku do krásné Iriny, blonďaté dívky z Ruska. Ta byla splněním jeho snu. Byla vtipná, chytrá, chápající a se stejnými zájmy. Jenže měla jednu vadu. Nebyla skutečná a vylákala z něj peníze na fiktivní cestu do Česka.

Podle pořadu Na stopě se muž s Irinou seznámil na internetu na jaře v roce 2016. Psali si několik týdnů, když si oslněný muž uvědomil, že se do dívky z počítače zamiloval. A není divu, žena mu poslala fotky, na kterých je krásná blondýna. Jenže na nich pravděpodobně nebyla ona.

"Lze téměř s jistotou říci, že fotografie, které žena muži posílala, jí doopravdy nepatřily," řekla k případu policejní mluvčí Šárka Pižlová. Zhruba po měsíci komunikace se domluvili, že by se oba rádi viděli. Muž byl nedůvěřivý, a tak si nechal od dívky poslat kopii pasu. I ten se ale později ukázal jako falešný.

Irina plánovala přijet v červenci zhruba na dva týdny a dokonce mu i napsala, že by se mohla na konci roku do Čech přestěhovat. Pak začaly problémy a výmluvy. Muži napsala, že spočítala výdaje a chybí jí na cestu padesát tisíc korun. Zamilovaný muž se nabídl jí pomoci a ve třech splátkách poslal částku do Ruska.

Podle pozdějšího zjištění policie si peníze v ruské bance vyzvedla osmadvacetiletá žena. Zdali se jedná o tu stejnou, která si s mužem dopisovala na internetu, ukáže až její výslech, který by měla ruská policie uskutečnit během třech měsíců. 

Muž s Irinou dokonce dvakrát telefonicky mluvil. Hovory probíhaly v ruštině a byly vždy na předplacenou kartu. Jedno číslo bylo evidováno v Anglii a druhé v Rumunsku. Pak chtěla Irina peníze znovu, tentokrát prý kvůli tomu, že vyřízení víza bude trvat dlouho, a tak už se vyprodaly všechny levné lety. Tentokrát si řekla o 30 tisíc na pokrytí dalších výdajů.

To už se muži zdálo podezřelé, a tak s celým případem přišel na policii. Ta se teď snaží s pomocí ruské strany zjistit totožnost ženy či muže, kteří stáli za internetovou korespondencí. Ani policie totiž nedokáže s určitostí říct, jakého pohlaví byl člověk, který za počítačem odepisoval. Internetové podvody tohoto typu nejsou zas až tak vzácné. V Královéhradeckém kraji momentálně řeší policie hned dva. 

Seznamky mohou být nebezpečná věc. Ve videu se podívejte na výpověď ženy, která byla okradená mužem, kterého poznala na internetu:

Video Andrea Skalická (37) popsala, jak ji cizinec okradl o počítač a peníze. - David Malík

pajato73 ( 9. června 2017 11:32 )

kdyby a to nemel, tak by to nedelal... co si myslel, ze ve svem veku ho bude chtit nejaka mladice?

dandova ( 7. června 2017 12:11 )

Kde je problém.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud