Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Facebook i profily na seznamkách: Ruští úředníci musí hlásit aktivitu na webech

Autor: nka - 
5. března 2017
12:11

Předkládat zaměstnavateli seznam internetových stránek, na nichž o sobě v uplynulém roce zveřejnili osobní informace, budou muset ruští úředníci. Odpovídající nařízení schválila podle deníku Izvěstija ruská vláda. Státní zaměstnanci tak budou povinně hlásit své účty na sociálních sítích, blogy i profily na internetových seznamkách. V případě neuposlechnutí jim hrozí vyhazov.

Podle nového zákona musejí úředníci i uchazeči o práci ve státní správě podávat hlášení o „publikaci informací v síti internet“.  

Každoročně tak budou muset předkládat soupis webových stránek, na kterých o sobě během uplynulého roku publikovali informace. Seznam musí zahrnovat všechny veřejně dostupné stránky, na nichž informace, které umožňují jej identifikovat, umístil sám státní zaměstnanec.

Povinnost hlášení se tak bude týkat účtů na sociálních sítích, blogů i osobních stránek. Ušetřeny nezůstaly ani profily na internetových seznamkách, ovšem jen pokud na nich uživatel má vlastní jméno nebo fotografii.

 

Naopak co zaměstnanci hlásit nemusí, jsou osobní e-mailové adresy a online inzeráty o koupi nebo prodeji.

Stránky pak pravděpodobně bude kontrolovat bezpečnostní služba dané organizace. Za porušení nařízení bude možné úředníka propustit.

Opatření se týká zaměstnanců státních organizací a orgánů místní správy. Ministerstvo práce ujistilo, že z údajů nebude vytvářet celostátní databázi, ale jednotlivé úřady je budou používat jen pro svou potřebu.

Podívejte se, jak Rusové o víkendu slavili masopust:

 

tomik007 ( 5. března 2017 15:28 )

A jesce nedavno pocitali drevenyma kuliczkama na drate...

Zobrazit celou diskusi
Další videa