Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Jasno 23°C

Právnička jde sedět na tři roky! Nadřízené lila do pití projímadlo

Autor: ČTK ljš - 
29. května 2017
12:24

Chtěla se zbavit své šéfky! Právnička Věra Kubíčková, která dlouhodobě přimíchávala své o 15 let mladší nadřízené do pití projímadlo, si odpyká tři roky ve vězení. Rozhodnutí, podle nějž musí žena uhradit své oběti přes milion korun za způsobené trvalé poškození zdraví, potvrdil odvolací Městský soud v Praze. Verdikt je tak pravomocný.

„Kdyby obžalovaná doznala jednání, které je minimálně jednou zachyceno na kameře, a litovala by nejen samu sebe, ale i poškozenou, případně by nahradila škodu a omluvila se, pak by bylo možno uvažovat i o jiném trestu než o nepodmíněném, ale to se nestalo. Obžalovaná se zřejmě neumí vcítit do problémů obžalované a myslí více na sebe než na ni,“ konstatovala předsedkyně soudního senátu Vladana Woratschová.

Odsouzená a trávená žena spolu v hlavním městě pracovaly na právním oddělení pražského ředitelství Správy železniční dopravní cesty. Oběť byla před odchodem na mateřskou dovolenou v nadřízené pozici, kterou po ní následně převzala později obžalovaná právnička. Když se oběť vrátila z mateřské, dostala svou vedoucí funkci zpět. Následně ji začaly pronásledovat nevysvětlitelné zdravotní problémy – časté průjmy, prudké bolesti břicha, závratě, zvracení, mravenčení v končetinách, výrazná únava a svalová slabost. Obtíže přicházely zpravidla před důležitými soudními nebo jinými jednáními.

Za zdravotním stavem oběti stál podle rozsudku fakt, že jí podřízená přidávala do pití projímadlo, a to v období od května 2013 do dubna 2016. Trávená žena časem pojala podezření, že s kohoutkovou vodou na pracovišti není něco v pořádku. Svěřila se manželovi a nadřízenému, kteří jí nevěřili. Po požití vody však postihly střevní potíže také je, a ředitel se proto rozhodl instalovat v kanceláři oběti kameru. Záběry po čase zachytily, jak Kubíčková přimíchává do sklenice laxativum, a to v množství třináctinásobně přesahujícím maximální doporučené dávkování.

Odsouzená k věci nevypovídala, kriminalistům pouze stručně řekla, že čin nespáchala. Podle psycholožky má sklony k manipulativnímu chování a prognóza jejího vývoje není příliš dobrá – žena by totiž mohla v budoucnu řešit obdobnou situaci opět pasivní agresivitou.

Podívejte se na video ze soudu s trojicí mužů, kteří unesli a znásilňovali osmnáctiletou Míšu:

Video  Trojice mužů z Jihlavska obžalovaná ze znásilnění a omezování osobní svobody Michaely R. (18) si vyslechne ve středu 24. května rozsudek.  - Zdeněk Matyáš
Video se připravuje ...

bullshit ( 29. května 2017 13:43 )

lunatic to napsal hezky. Pak se dostaň do spárů takové bestie s titulem. Trochu je mi divné jak to dělala, to by své nadřízené musela vodu vždy nosit. Možná tam měli nějakou karafu třeba s ledem, jinak mi to hlava nebere.

wooligan ( 29. května 2017 13:30 )

jéé to jsem taky dělal spolubydlícimu. sral jak lyon

dfghjk ( 29. května 2017 13:10 )

Podle toho článku to vypadá, že pokud někdo používá projímadlo, tak se tráví. Mělo by se na to tedy pohlížet jako na pokus o sebevraždu. A hned se nám statistiky otřásají v základech. A ještě něco, pokud se do sklenice vody dá třicetinásobek doporučené dávky, to se snad ani nemůže rozpustit a žeby to nebylo poznat na chuti, to se mi nechce věřit.

lunatic ( 29. května 2017 11:58 )

První věc,nad kterou se pozastavuji je ta,že právníci pijí vodu z kohoutku - to je však jinak bezvýznamná info ;poněkud více mě zarazilo,že existují typy právníků,kteří 1)neberou do úvahy existenci kamer-nepočítají s tím,2)nepřiznají ani to,co je na kamerovém záznamu jednoznačně zadokumentováno .Jediným vysvětlením je však to,že tato paní JUDr.vystudovala práva za minulého režimu

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání