Drastické video jako varování: Hasiči uveřejnili záznam z pokusu o záchranu motorkáře (†18)

Autor: ČTK, dce - 
1. dubna 2017
21:43

Smutně skončil páteční den pro mladého motorkáře Mirka (†18) z Karlovarska. Na silnici se střetl s osobním vozem a i přes veškerou snahu svědků i záchranářů zraněním podlehl. Hasiči později uveřejnili video se záznamem celého zásahu. Drastický a smutný snímek má sloužit jako varování pro nadcházející motorkářskou sezonu.

K nehodě došlo v Sadově u Karlových Varů v pátek odpoledne. Při srážce s osobním autem se zde smrtelně zranil mladý motorkář Mirek. "Po příjezdu hasičů na místo prováděli svědci nehody resuscitaci motorkáře, hasiči pokračovali v oživování, následně i se záchrannou službou," uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Hasiči pak v sobotu zveřejnili na svém profilu na Facebooku video ze zásahu u záchrany mladého života. Příjezd hasičů na místo, oživovací pokusy, přílet vrtulníku a brzy i jeho smutný odlet a zakrývání těla.

Video  Drastické video jako varování: Hasiči uveřejnili záznam z pokusu o záchranu motorkáře  - HZS Karlovarského kraje

"Po příletu vrtulníku lékař záchranné služby konstatoval smrt motorkáře," dodal Kasal.

Video ze zásahu se může mnohým zdát nevhodné, ukazuje ale to, co hasiči, záchranáři i policisté vídají na silnicích takřka denně. Co stálo za touto tragickou nehodou, je nyní předmětem vyšetřování. Opatrnosti ale není nikdy dost - video tak slouží i jako varování a připomínka toho, jak křehký lidský život je.

"Každý den se všichni snažíme pomáhat... Začala motorkářská sezona, jezděte opatrně," stojí u videa.

Jancii ( 4. dubna 2017 22:18 )

Na tý motorce se můžeš zabít i v hodně malý rychlosti, když blbě spadneš. A jet jak hovado na 125, která jede sotva jak vyhoněná rezavá felda? To jsou kecy. Kdyby radši dávali všichni řidiči pozor. Lidi v autech se pořádně dívali. Motorkáři předvídali, že si jich nemusí ti lidi v autech všimnout... tak by všechno bylo v pohodě.

nyctereutes ( 3. dubna 2017 22:09 )

Ale jdi, ty brebto.. Myslím, že kérka s tím nemá nic společného...

nyctereutes ( 3. dubna 2017 22:03 )

Mohu se zeptat, co je na tomto videu drastického? Ano, zemřel mladý člověk, ale video není nijak drastické...

pavel215_klafunda ( 2. dubna 2017 18:00 )

http://koumes47.rajce.idnes.cz/ganzanie/#ganzanie.jpg

pavel215_klafunda ( 2. dubna 2017 16:16 )

Píšeš jako ganzanie.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud