Muž sjížděl svah ve Špindlerově Mlýně na matraci: Nepřežil náraz do tribuny

Autor: dce - 
29. 3. 2017
10:12

K tragédii došlo krátce po půlnoci ve Špindlerově Mlýně. Mladý muž (†30) patrně zatoužil po neobvyklé zábavě a rozhodl se sjet svah na matraci. Bohužel nepřežil silný náraz do tribuny.

Třicetiletý muž se vážně zranil v areálu Svatý Petr. "Podle prvních informací z místa muž údajně sjížděl ze svahu na matraci, která má paradoxně ztlumit případný náraz lyžaře do překážky. Jízdu ale nezvládl a ve vysoké rychlosti zcela nekoordinovaně narazil do konstrukce tribuny," popsal mluvčí záchranky Ivo Novák.

První u muže v bezvědomí byli pracovníci horské služby, kteří začali zraněného spolu se svědky okamžitě resuscitovat. S oživováním mladého muže pokračovali i záchranáři, avšak marně, svým zraněním podlehl.

"Znovu se ukázalo, jak nebezpečná může být jízda ze svahu na různých sportovních náčiních a pomůckách, které k tomu nejsou určeny. V minulosti byly zaznamenány smrtelné nehody při jízdě z kopce např. na raftu, člunu apod. Ty dokáží cestou z kopce vyvinout značnou rychlost, přičemž je velmi obtížné až nemožné je řídit nebo brzdit," poučil Novák.

Smrtelné nehody na horách jsou časté.

Video Český horolezec nepřežil pád ve Vysokých Tatrách. - tv JOJ
480p 360p 240p

Doporučujeme
brugal ( 29. března 2017 16:08 )

Jsem husákovo děcko a lidi jako jsi ty lituji.Nikam jste nemohli,z nudy jste se ženili v pětadvaceti a jediné co jste znali byly Slapy a hospoda.Docela i chápu ty vaše nenávistné výstřiky k dnešním mladým,kteří cestují a užívají si.Bohužel občas to blbnutí přeženou,ale takový je život.

brugal ( 29. března 2017 15:46 )

Bláboly.To jako,že kdyby byl na vojně tak by pak neblbnul,nechlastal a nesjížděl sjezdovku na matraci?

ninga ( 29. března 2017 10:39 )

Tohle vážně nebyl sportovní výkon.

alIahakbar ( 29. března 2017 10:18 )

Sportem ku zdraví.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud