Dvojnásobný schizofrenní vrah zmizel a nebere léky! Proč policie zrušila pátrání?

Autor: aba - 
7. 3. 2017
11:42

Jan Reitinger je dvojnásobný vrah a schizofrenik v ambulantní léčbě, který přestal docházet k doktorovi, brát léky a pravděpodobně se skrývá v zahraničí. Policie po něm vyhlásila pátrání, které teď podle informací MF Dnes zrušila. Proč? Prý to není nutné.

Pátrání přitom policie vyhlásila před několik týdny pro podezření z trestných činů ublížení na zdraví a vyhrožování, kterých se měl Reitinger dopustit. Teď však byly tyto prohřešky přehodnoceny a z trestných činů se staly jen přestupky.

Státní zástupce pro Prahu 4, který se případem zabýval, dal podnět k tomu, aby byl pětatřicetiletý muž stažen z databáze lidí, po kterých se pátrá. „Případ nyní prošetřujeme pro podezření ze spáchání přestupku,“ vyjádřil se Tomáš Hulan, pražský policejní mluvčí pro idnes.cz.

„Určitě to však neznamená, že jsme se případem přestali zabývat. Musíme ho dokončit, ale nyní ho šetříme jako podezření z přestupku,“ pokračuje Hulan. Zároveň vyvrátil fakt, že by po něm policie pátrala z důvodu jeho přerušení ambulantní léčby. Důvodem pro zařazení do databáze bylo podezření ze spáchání násilí a vyhrožování, nikoli fakt, že se nedostavil k psychiatrovi.

Jan Reitinger, tehdy ještě známý jako Jan Heidinger, zabil v roce 2010 svojí matku a otčíma. Soud ho obvinění z vraždy zprostil z důvodu jeho nepříčetnosti v době provedení vražd. Reitinger skončil v Bohnicích v ústavním léčení, odkud ho v roce 2013 propustil soud na doporučení psychiatrů s podmínkou ambulantního léčení.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud