Na Příbramsku hořel dětský domov: Podle hasičů ho někdo zapálil!

Autor: ČTK ljš - 
3. března 2017
10:57

Opuštěné děti přišly o střechu nad hlavou. Dětský domov v obci Sedlec-Prčice na Příbramsku zřejmě někdo úmyslně zapálil. Škoda po čtvrtečním požáru činí tři miliony korun. Nikdo nebyl při požáru zraněn.

Hasiči vyjížděli k požáru v jednom z ubytovacích objektů ve čtvrtek po 13:00. "Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že ohniska požáru jsou ve dvou pokojích ve druhém nadzemním podlaží v prostoru podkroví, kde se v tu dobu naštěstí nikdo nenacházel," uvedl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Jeden z pokojů byl celý v plamenech, ty se rozšířily i do střešní konstrukce. V druhém pak hořela postel. Pod kontrolu dostali hasiči oheň po 14:00, zcela zlikvidován byl po dalších 40 minutách.

"Podle vyšetřovatele požárů a přítomných kriminalistů je pravděpodobnou příčinou vzniku požáru úmyslné zapálení," doplnil Holomčík. Na místě byl také služební pes vycvičený k vyhledávání hořlavin, který ale žádné místo neoznačil.

Případem se nyní zabývá policie. "Můžeme potvrdit, že v dané věci byly policejním komisařem zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení," dodal mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud