V centru Zlína se propadla silnice, patrně kvůli poškozené kanalizaci

V centru Zlína se propadla silnice.
Autor: ČTK - 
7. února 2017
17:11

Nedaleko centra Zlína v Hradské ulici se v úterý propadla část vozovky. Stalo se tak za křižovatkou do ulice Růmy ve směru na Kudlov. Doprava je odkloněna na objízdnou trasu přes Zlín – Filmové ateliéry. Silničáři už připravují opravu, řekl mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota. Změnit trasu musejí i vozidla MHD.

Propadlé místo se objevilo v úterý dopoledne uprostřed vozovky. Silničáři zde nejprve přenosným dopravním značením omezili provoz vozidel do jednoho jízdního pruhu, od 14:00 ale bylo místo kvůli zajištění bezpečnosti uzavřeno zcela. Objízdná trasa pro všechna vozidla ze Zlína na Kudlov a opačně je vedena po silnicích I/49 (ul. Osvoboditelů, tř. Tomáše Bati), II/490 (ul. Březnické) a místních komunikacích - ulicemi Filmovou, Vrchy a Zelenou.

„V místě vzniklého propadu v krytu vozovky se objevila kaverna (dutina) o rozměrech přibližně tři metry čtvereční, která vznikla pravděpodobně poškozením či propadem kanalizace. Více budeme vědět zítra (ve středu) dopoledne, jakmile pracovníci Správy a údržby silnic Zlínska poškozené místo otevřou,“ uvedl provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

Podle Cekoty bude poté stanoven postup opravy a současně bude možno i přesněji odhadnout, jak dlouho bude uzavírka silnice trvat. Místem neprojedou ani vozidla integrovaného záchranného systému ani autobusy. Otvor ve vozovce totiž vznikl přibližně uprostřed, tedy v ose ulice, a není možno zajistit bezpečný průjezd ani jedním jízdním pruhem.

„Museli jsme reagovat okamžitě, když nám byl po 10:00 problém v Hradské ulici nahlášen na dispečink. Řidiči autobusů na lince 32 dostali z dispečinku pokyn, aby začali na Kudlov jezdit po objízdné trase přes ulici Březnickou a Filmové ateliéry,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Pavel Nosálek. Informace o objízdné trase linky 32 se objevila na elektronických panelech jízdních řádů na zastávkách.

Autobusy linky 32 při jízdě z Mladcové jezdí po své pravidelné trase do centra Zlína až po zastávku Školní. Poté projedou přes ulici Osvoboditelů, tř. Tomáše Bati a po Březnické ulici a kolem čtvrti Filmové ateliéry dojedou na Kudlov. Objedou celý Kudlov a kolem Filmových ateliérů a po Březnické se opět vrátí do Zlína.

Autobusy ve Zlíně pak projíždějí bez zastavování zastávky Náměstí Práce a Školní a zastavují až na zastávce Náměstí Míru. Odtamtud pokračují po své pravidelné trase na Mladcovou. V důsledku objízdné trasy vznikají na lince zpoždění kolem osmi minut. Po dobu uzavírky není obsluhována zastávka Hradská.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud