Nová fakta o vraždě kmotra Mrázka: Promluvil policista, který ho sledoval

Autor: ljš - 
9. ledna 2017
05:00

Jde zřejmě o nejznámější nevyřešenou vraždu posledních let. Teorií, kdo mohl vlivného kmotra Františka Mrázka 26. ledna 2006 zavraždit, se vyrojilo za posledních 11 let už mnoho. Reportér Josef Klíma ale ve svém pořadu přišel s překvapivým novým svědectvím, podle nějž stopa vede do státního aparátu...

Promluvil totiž bývalý policista Karel T., který měl v té době kmotra za úkol sledovat. Potvrdil, že se obávaný mafián sám začal bát o život. „Že je čím dál nervóznější, to na něm bylo jako patrno,“ řekl.

Od počátku se mluvilo o tom, že Mrázka nechal odstranit někdo z jeho nepřátel. Nevylučovalo se ani, že si na jeho likvidaci mohl někoho najmout uprchlý Radovan Krejčíř. Podle Klímy však nové skutečnosti vyvolávají otázky, zda za vraždou nakonec nestojí někdo jiný než podsvětí.

V den, kdy byl Mrázek zabit, prý totiž záhadně přestaly fungovat kamery jedné zpravodajské služby, které snímaly právě místo činu. A spekulacím nahrává také skutečnost, že od tajné služby také přišel ve stejný den rozkaz, aby Karel T. a jeho parťáci ukončili Mrázkovo sledování. „Tam to bylo bez udání nějakého časového období, takže jsme to brali jako normální. Nenormální ale bylo to, co se stalo potom,“ řekl v pořadu.

Mohl tedy být za vraždou kmotra někdo ze státního aparátu? Vyloučit se to nedá. Mrázek se netajil tím, že má v hrsti krom zločinců i řadu vlivných lidí a jeho archiv, který nikdy nebyl nalezen, je dnes už legendou. Naděje, že se veřejnost a také Mrázkova rodina dozví pravdu, ale trvá. Případem a další víc než desítkou vražd kolem kmotra se údajně zabývá tým Tempus, který se specializuje na odložené případy.

rentierskej ( 16. ledna 2017 09:36 )

standa GROŠŮ za svůj mamon (i blbost) již "zaplatil." nelze proto očekávat, že paroubek či sobotka by něco prokecli, (pokud by vůbec sami něco věděli). standa GROŠŮ si svá tajemství s sebou vzal do hrobu (a teď s mrázkem možná čekají na "třetího do mariáše"), KDO to asi bude?!

pokrok ( 9. ledna 2017 17:01 )

I Babiš je se svými EET něco jako profesor Klaus . Hlásal všichni na tom budou stejně - ale sám pro sebe jak víme- tak žádal FÚ o vyjímku. A to není ještě profesor !

rentierskej ( 9. ledna 2017 15:56 )

nezbývá než plně souhlasit.

pokrok ( 9. ledna 2017 13:49 )

! Kikina všem lumpárnám které tady nastolila dala "zelenou" a odstartovala !

pokrok ( 9. ledna 2017 13:45 )

mafiánskou trosku mohla nechat odstranit opět jedině " troska", která měla strach sama o sebe aby se na ni něco neprolátlo , a která měla velké styky, informace a hlavně hodně peněz. Některé "trosky " jak víme, mají peníze i na "vyčistění" svého trestního rejstříku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud