Čeští vězni by mohli místo vysedávání v cele svážet odpad

Ilustrační foto.
Autor: aba - 
27. 12. 2016
22:19

V rámci Vězeňské služby právě vzniká plán, který má za cíl zaměstnat několik stovek odsouzených v ulicích Prahy. Tato strategie postupného začleňování vězňů a jejich příprava na propuštění má předobraz v zahraničí.

Vězni, kteří budou chtít pracovat na svobodě, budou do programu vybíráni podle přísných kritérií. Vězeňská služba sice nechce prozradit přesné bezpečnostní opatření, které budou výběr provázet, ale obecně se bude jednat o vězně z mírnějších nápravních zařízení.

Vězni by měli pracovat jako popeláři a metači v hlavním městě. Zatím probíhají první jednání, ale hlavně od obsazení popelářských vozů vězni si Vězeňská služba slibuje velký úspěch. To se pojí i s další podmínkou, kterou budou muset vězni, kteří by měli o práci zájem, splnit. Budou muset mít platný řidičský průkaz a čistý trestní rejstřík v souvislosti s řízením vozidla.

Zaměstnavatelem vězňů by byla společnost Komwag, která sváží pražský odpad. Na začátek se počítá s okolo 40 vězni zapojených do programu. Vše ale záleží na tom, jak se novinka ujme a jak rychle se plán, kterým se Vězeňská služba inspirovala v zahraničí, podaří dohodnout. Vyjednávání a plánování je prozatím na začátku. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud