Na Jihlavsku vykolejil vlak: Zastavil dopravu na několik hodin a způsobil škodu v milionech

Autor: ČTK - 
16. prosince 2016
16:18

Vykolejený nákladní vlak zastavil před čtvrteční půlnocí provoz na trati mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Vlaky byly nahrazeny autobusy. Vykolejení vlaku se obešlo bez zranění, škoda je předběžně odhadnuta na 1,4 milionu korun. Podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřiny Šubové byl provoz ve směru na Jihlavu obnoven v 09:10.

Už kolem 02:00 se podle Šubové podařilo obnovit provoz po traťové koleji ve směru na Přibyslav. Lokomotiva s pěti vagony nákladního vlaku převážejícího automobily ve směru z Brna na Kolín vykolejila kolem 23:30 na jedné z výhybek na havlíčkobrodském nádraží. „Na poškozené trati předpokládáme zhruba milionovou škodu, na vlaku vznikla škoda kolem 400.000 korun,“ řekl ČTK Martin Drápal z Drážní inspekce. Škoda bude vyčíslena také na převáženém nákladu. Příčiny vykolejení se vyšetřují.

Přerušení provozu se dotklo několika osobních spojů v úsecích Havlíčkův Brod - Jihlava nebo Havlíčkův Brod - Šlapanov a také rychlíku mířícího z Jihlavy do Prahy. Místo vlaků byly ve zmíněných úsecích nasazeny autobusy.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud