Parta Čechů hodiny týrala německou rodinu: Soud jim uložil přísné tresty

Autor: ČTK - 
1. prosince 2016
15:51

Tresty vězení od devíti do 11 let uložil ve čtvrtek soud v německém Weidenu trojici Čechů za loňské brutální loupežné přepadení německé rodiny. Muži ve věku 34 až 44 let postarší rodinu – včetně devětaosmdesátileté ženy – v jejím vlastním domě trýznili více než čtyři hodiny. Odcizili při tom peníze a šperky za více než 20 000 eur (přes 540 000 korun).

Josef M., Martin J. a Martin H. se do domu vloupali loni 17. září večer. Narazili přitom na trojici jeho obyvatel – jedenasedmdesátiletého muže, jeho osmašedesátiletou ženu a její devětaosmdesátiletou matku. Češi všechny tři svázali, bili je a vyhrožovali smrtí. Na své oběti mířili plynovou pistolí, dávali jim nůž na krk nebo jím bodali jen těsně kolem jejich hlav.

Utrpení německých občanů skončilo až po více než čtyřech hodinách, když útočníci dům, jehož zapálením vyhrožovali, opustili. Odnesli si hotovost a šperky v hodnotě nejméně 20 799 eur (562 000 korun). Josef M. předtím po celém domě rozlil naftu a se svými spolupachateli rozsypal koření, aby zahladil stopy.

Právě čtyřicetiletý Josef M., který si během útoku počínal nejagresivněji, odešel dnes od soudu s nejdelším trestem – 11 let odnětí svobody. Čtyřiatřicetiletý Martin J. a o deset let starší Martin H. byli odsouzeni k devíti letům vězení.

tomik007 ( 1. prosince 2016 16:36 )

NEMCI to od tech uprchliku ted chytaji ze vsech stran

fotrpjotr ( 1. prosince 2016 16:16 )

Hlavně je nevydávat do ubytovny v česku,jen ať si to celé odsedí ve vězení v Německu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud