Postřelený divočák se pomstil myslivci: Mladý muž s tržnými ranami skončil v nemocnici

Ilustrační foto  (Autor: Policie ČR)
Autor: aba - 
28. listopadu 2016
11:22

V sobotu v lesích na Blanensku napadlo během honu zraněné divoké prase mladého myslivce. Divočák mu způsobil několik tržných ran na nohách a muž byl převezen do nemocnice. 

Dle Blanenského deníku Rovnost měli myslivci ten den v dané lokalitě naháňku na černou zvěř. Během honu ale jedno z postřelených prasat v zoufalém boji o svůj život zaútočilo. „Na honech se tohle stát samozřejmě může. Když v leči proti střelci vystartuje zraněný metrákový kňour, je to nebezpečné. Střelec musí rychle zareagovat a prase dorazit, protože utéct se v takovém případě nedá,“ řekl jednatel Okresního mysliveckého spolku Blansko Jaroslav Zelený.

Tento případ napadení není ojedinělý a na honech se může stát, že zraněné zvíře vyrazí proti střelci. Ač je divočák normálně plaché zvíře, pokud je zraněný, neváhá zaútočit i na člověka.

djaba ( 28. listopadu 2016 18:36 )

 Když vidím ty strejky s flintičkami , je jasný že mohou jedině trefit do hospody .Ptal jsem se jich kolikrát vystřelí za rok a málokdo vystřelil desetkrát .

agfor ( 28. listopadu 2016 16:04 )

Chodějí okolo a vždycky dostanou něco na zub - kaštany, žaludy, jablka aj.

vosavopruz ( 28. listopadu 2016 12:55 )

napad buldočka Bibiho a ten za nic nemůže |

rudne ( 28. listopadu 2016 12:47 )

Až ti vepřík zaklepe na dveře tvého obydlí,tak budeš hodně rychle chtít flintu

drobecek ( 28. listopadu 2016 12:39 )

Divočáci jsou přemnoženi, doporučil bych aby si je adoptoval "agfor", případně do oblasti "maranskelazne", jistě mají nádherné zahrady.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud