Čech se ve Vysokých Tatrách zřítil ze skály. Pád z 200 metrů nepřežil

Čech se ve Vysokých Tatrách zřítil ze skály. Pád z 200 metrů nepřežil (ilustrační foto).
Autor: ČTK - 
13. 11. 2016
11:00

Z výšky 200 metrů se v sobotu ve slovenských Vysokých Tatrách zřítil český turista v sedle Váhy nedaleko vrcholu Rysy. Oznámila to dnes na svém webu slovenská Horská záchranná služba.

Čech byl na nosítkách přepraven na Popradské pleso, zraněním ale podlehl. Pro záchranu českého turisty nebylo podle záchranářů kvůli špatnému počasí možné nasadit leteckou techniku.

Muž musel být přenesen nejprve na chatu pod Rysy a poté na nosítkách k asi pět kilometrů vzdálenému Popradskému plesu. Transport organizovala horská služba Vysokých Tater a Slovenského ráje. Muž byl po pádu ze skály při vědomí, ale utrpěl vážná zranění hlavy.

Jeho život se už nepodařilo zachránit. Ve Vysokých Tatrách vládne velmi nepříznivé počasí, které potrvá celý víkend. Ve výškách nad 800 metrů vane vítr o rychlosti až 130 kilometrů v hodině. Horská služba varovala turisty, aby při výpravách do hor nepřeceňovali své síly.

odol ( 13. listopadu 2016 20:22 )

Ivan Mládek:Ľudia robia kraviny-podceňujú lavíny!! Dobrý chýr o kvalitě Popradských pohřebních služeb zaletel až do Aše-tak proč to nevyužít??? Další jméno pro hřbitov na Ostrvě... bohužel opět české...

sores ( 13. listopadu 2016 14:23 )

Takové co riskují a ignorují zákazy absolutně nelituji. Doslova si o to říkají,tak ať zhebnou, je to jejich rozhodnutí! Je mi líto rodičů ti to odnesou nejvíc, tomu kdo riskuje život je už dobře ale co ti pozůstalý???

jardavozembouch ( 13. listopadu 2016 11:49 )

to je zajimave - kdyz da horska sluzba na kterychkoli horach (cr, rakousko...) vystrahu, ze hrozi lavinove nebezpeci, neprizen pocasi a aby naho proste nelezli ve 4 jazycich vc. cestiny, rakousti nemecti turiste poslechnou a dou do nejake boudy na grog. kdezto blbej cech zakaz ignoruje a pak samozrejme to odnese, vcetne chudaku zachranaru.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud