Neděle 20. června 2021
Svátek slaví Květa, zítra Alois
Polojasno 32°C

V Mostě našli leteckou pumu: Evakuovali 4 tisíce lidí!

Autor: ČTK - 
30. října 2016
12:58

Nevybuchlou leteckou pumu nalezli dnes dopoledne hledači pokladů na Širokém vrchu v Mostě. Podle pyrotechnika jde o tisícilibrovou (450 kg) pumu z druhé světové války. Policisté kvůli ní evakuovali obyvatele v okruhu 1,5 kilometru, odhadem asi 4000 lidí. Leteckou pumu pyrotechnici převezou k likvidaci jinam, řekla ČTK policejní mluvčí Jana Slámová.

"Pyrotechnici už vyndali roznětku a budou ji nakládat," uvedla Slámová. Nebezpečí již nehrozí, a tak se mohli lidé po 16:30 začít vracet do svých domovů. Ve městě s 66.000 obyvateli policisté evakuovali oblast Souše, části města pod Resslem až po ulici SNP. Opatření musela přijmout i mostecká nemocnice.

"V souvislosti s nálezem letecké pumy v blízkosti nemocničního pavilonu A na Zahražanech jsme evakuovali pacienty a nemocniční personál v počtu 50 osob do bezpečných prostor nemocnice v koordinaci s hasiči," uvedl v sms zprávě mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Dopravní podnik kvůli omezení změnil trasy tří linek. „Linka číslo 17 nebude zajíždět do zastávek Gymnázium, Zahražany, Pod Resslem a bude ve svém čase pokračovat až ze zastávky u Luny. Linka číslo 20 pak neobslouží zastávky Nemocnice, Pod Resslem, Zahražany a Gymnázium. Linka číslo 22 nebude zajíždět do zastávek Nemocnice, Pod Resslem, Souš a Matylda,“ uvedl Jiří Holý za dopravní podnik měst Mostu a Litvínov.

cocumis ( 30. října 2016 16:01 )

Dovést do Janova a odpálit... Mají to jen kousek a investice se vrátí na nevyplacených dávkách.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání