Krádež obrazů van Gogha za tři čtvrtě miliardy: Našly se v mafiánské skrýši v Neapoli

Obrazy Pohled na moře u Scheveningenu a Farníci opouštějí kostel v Nuenenu jsou majetkem Nizozemí.  (Autor: Archiv Blesk.cz)
Autor: ČTK - 
30. září 2016
11:54

Italská policie našla v Neapoli dva obrazy od Vincenta van Gogha, které byly ukradeny před lety v Nizozemsku. Sdělilo to dnes amsterodamské Muzeum Vincenta van Gogha. Díla nizozemského mistra nejsou podle agentury Reuters vážně poškozena a měla by se vrátit do Nizozemska. Jejich cena je odhadována na 30 milionů dolarů (722 milionů Kč). 

Neapolská policie podle agentury AP upřesnila, že vzácné obrazy objevila při zátahu v rámci akcí proti místnímu mafiánskému klanu Camorra.

Z Muzea Vincenta van Gogha byla v roce 2002 ukradena dvě plátna z raného tvůrčího období tohoto postimpresionistického umělce: Pohled na moře u Scheveningenu a Farníci opouštějí kostel v Nuenenu. Oba obrazy jsou majetkem nizozemského státu.

Muzeum, které má nejbohatší sbírku van Goghových obrazů na světě – více než 200 pláten a stovky kreseb – přislíbilo v roce 2003 odměnu 100 000 eur (2,7 milionu Kč) tomu, kdo pomůže k nalezení ukradených obrazů.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud