Na Plzeňsku se srazil vlak s autobusem: Jeden zraněný

Autor: ČTK ljš - 
20. 9. 2016
06:32

Nedaleko Přeštic na Plzeňsku se ráno srazil osobní vlak s autobusem. Podle předběžných informací se zranil jeden člověk. Provoz na trati mezi Plzní a Železnou Rudou je v místě nehody přerušen.

Mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha ČTK z místa nehody řekl, že při nehodě se lehce zranil jeden člověk v autobusu. „Ve vlaku bylo 24 lidí bez zranění,“ doplnil.

Nehoda se stala krátce před 06:00 mezi Lužany a Borovy. „Vlak se s autobusem střetl na přejezdu zabezpečeném pouze světelnou signalizací bez závor. Příčinu zjišťujeme,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Policejní mluvčí Martina Korandová řekla, že nehoda se stala na silnici k obci Dlouhá Louka. Silnice před přejezdem se právě opravuje, provoz je na ní sveden do jednoho pruhu. Mezi místem opravy silnice a přejezdem je jen krátká vzdálenost. Autobus podle Korandové téměř celý přejel koleje, zůstal na nich stát zadní částí, do které narazil vlak. Dechová zkouška vyloučila alkohol u řidiče autobusu. Okolnosti nehody dál zjišťuje policie.

Podle webu Českých drah bude provoz na trati přerušen do 12:00, jde ale pouze o orientační údaj. Dopravu zajišťují náhradní autobusy. Podle krajských hasičů cestující z vlaku už převezl náhradní autobus.

Doporučujeme
noacojezase ( 20. září 2016 11:36 )

Další strojvedoucí, který nedal přednost.

zdenek43 ( 20. září 2016 10:07 )

tady maji urady uradovat ........ natvrdo pred soud ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZDY A ZÁKON ++Další nařízení ve vztahu k železničním přejezdům: * řidič nesmí zastavit a stát na železničním přejezdu a ve vzdálenosti kratší než 15 metrů před ním a za ním +++++Zákon o provozu na pozemních komunikacích v souvislosti se železničními přejezdy stanoví povinnosti řidičů: * počínat si zvlášť opatrně, a zejména se přesvědčit, jestli je možné přes přejezd bezpečně přejet, * 50 m před přejezdem snížit rychlost na 50 km/h, a přejezd přejíždět rychlostí 30 km/h, * pokud na světelné signalizaci svítí přerušované bílé světlo, může se jet přes přejezd rychlostí 50 km/h, * na přejezdu se nesmí nikdo zbytečně zdržovat. Na přejezd nesmí řidič vjet: * když je signalizována výstraha (dvě červená přerušovaná světla), * když se sklápějí nebo zdvihají závory (a když jsou závory sklopeny), * když drážní zaměstnanec dává znamení praporkem nebo červeným světlem, * když je vidět nebo slyšet přijíždějící vlak (tento zákaz neplatí, když na signalizaci svítí bílé přerušované světlo).

verajc ( 20. září 2016 07:58 )

To byl snad řidič autobusu barvoslepý,že nevidí červenou a přesto vjede na koleje?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud