Patnáctiletý cyklista se ztratil v Krkonoších: Horská služba ho hledala hodiny!

Patnáctiletý cyklista se ztratil v Krkonoších: Horská služba ho hledala hodiny! (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
18. 9. 2016
18:55

Zhruba tři hodiny pátrala horská služba v Krkonoších v sobotu večer po osamoceném patnáctiletém cyklistovi. Promočeného a lehce podchlazeného chlapce se podařilo záchranářům najít kolem 21:00 mezi chalupou Na rozcestí a Výrovkou. Chlapce na výletě zastihl liják, pak ho překvapila tma, kvůli které nevěděl, kudy má jet dál. ČTK o tom dnes informoval mluvčí horské služby Radek Zeman.

Chlapec v cyklistickém dresu s krátkými kalhotami bez náhradního oblečení vyrazil sám na hřebeny Krkonoš, naposledy se ohlásil mobilem kolem čtvrté odpoledne z Labské louky. Když se chlapec v 18:00 neobjevil v Peci pod Sněžkou, rodina požádala o pomoc horskou službu. Ta do terénu vyslala 23 záchranářů. „Na čtyřkolkách jsme projeli všechny možné cesty. Tam, kam jsme se s technikou nedostali, vyrazili naši členové pěšky,“ řekl ředitel krkonošských záchranářů Adolf Klepš. Po nalezení chlapce záchranáři zjistili, že se mu vybil mobilní telefon a nemohl si přivolat pomoc.

Horská služba upozorňuje turisty i cyklisty na možné prudké změny teplot a počasí v hřebenových partiích hor. „Všichni návštěvníci hor, ať už cyklisté nebo i turisté, by s tím měli počítat a připravit si vybavení pro takové případy,“ uvedl Klepš. Horská služba také varuje před tím, aby se lidé vydávali na túry či cyklovýlety osamoceně. „Zvlášť na hřebenové partie by se měly vydávat vždy jen skupinky. V takovém případě lze předcházet zbloudění či při eventuálním zranění má kdo pomoci nebo pomoc přivolat,“ dodal Klepš.

Doporučujeme
moiaza ( 18. září 2016 19:13 )

Chudák mladý. Ještě že ho našli. Málem nestihl dr. Martina Elingera.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud